Děkujeme čtenářce Věrulince za velikonoční příspěvek. Na své první Velikonoce strávené na vesnici se pečlivě připravovala a těšila, ale ...

Zdravím a přeji krásný den. Po nastěhování na vesnici, jsem se těšila, jaký budou úžasný velikonoční svátky, ale...., počasí nestálo za nic, byla zima a koledníků chodilo málo.

Moje přípravy byly veliký, protože mě sousedi vyprávěli, jak to tady chodí, nakonec jsem byla docela zklamaná, žádná velká sláva se nekonala.

Koledníci chodili, ale přišlo jich málo, sami sousedi byli překvapeni, že to ještě nezažili. Důležitý je, že jsem byla vymrskaná, abych byla zdravá a politá různými vůněmi, abych neuschla. Nakonec zůstalo u vyprávění od sousedů, jaký bývaly Velikonoce krásný tady, no bohužel i na vesnici to upadá, už to není to, co bývalo.

výzdoba

Vše co jsem připravila, jsem rozdala, vajíček mi sice ještě asi 5 zbylo, ale čokoláda šla na dračku a slivovice taktéž. Největší radost jsem měla z malých dětiček. Byli to úžasné koledníčkové a jak uměli krásně koledu, až jsem měla slzy v očích. Maminky a tatínkové, jim košíky nosili, dětičky by je neunesly.

Zdraví Věrulinka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak vidíte, že jste nakonec měla krásné Velikonoce. Nezáleží přece na kvantitě, ale kvalitě. Pořád lepší než koledníci v kanadách s klacky a řetězy.

 

Reklama