Nedávno mě zaujal jeden dokument o plastických operacích. Nic nového, řeknete si. No jo, ale ten dokument byl o mužích. Taky nic objevného. I muži si celkem běžně nechávají do vrásek píchnout botox, podstupují úpravu víček, liposukci čehokoli, transplantaci vlasů.

To ano, ale tihle muži si k dokonalému vzhledu pomáhají silikonovými implantáty! Aby byli přitažlivější a cítili se sebevědoměji, nechávají si různé partie svého těla vycpat.

Místem natáčení byla Kalifornie a Florida. To se dalo celkem čekat. Hlavní chirurg kliniky estetické medicíny mluvil nejen o nejnovější „módě" vylepšování vzhledu mužů, ale pustil filmaře i na operační sál. Právě probíhal zajímavý zákrok – mladému muži byly voperovány hýžďové implantáty.


Lékař mu dal dopředu vybrat velikost a tvar. Použil k tomu speciální počítačovou animaci. Muž si vybral ten největší. Proč? Vždyť chodí pravidelně do posilovny, na těle žádný špíček, ale už je mu přes třicet a cvičením nedosáhl dokonalého vzhledu zadních partií. Navíc se mu zdá, že jsou trochu povislé (nevšimla jsem si) a nechce vedle mladších mužů vypadat ochable.


Dalším pacientem byl dvacetiletý mladík. Vadí mu jeho hubená lýtka. Žije v Kalifornii a chodit na pláž tam patří k životnímu stylu. Jenže pohled na vypracovaná lýtka jiných v něm vyvolává pocit méněcennosti a stydí se nosit šortky. Lýtkové implantáty ho mají zbavit mindráku.


Řekli byste, že kulturista takový zákrok nepotřebuje? Omyl. Sice dře na svých svalech den co den, ale pořád se mu nezdají ty hrudní pláty". Nezbývá než investovat 5 tisíc dolarů, aby byl se svým tělem konečně spokojen.Kultem krásy a věčného mládí jsou posedlé nejen ženy, ale i muži.A víte, kdo je pro pány vzorem mužné krásy? Mezinárodní asociace estetické chirurgie oslovila 20 tisíc respondentů v 84 zemích světa – jaké celebritě by se chtěli nejvíc podobat, a 91 % mužů vyřklo větu: Chci vypadat jako Brad Pitt." Ale co když má také implantáty?

V USA se rok od roku zvyšuje počet mužů, kteří svůj vzhled vylepšují pomocí implantátů.
Typickým adeptům je mezi 20 a 35 lety. Sportují a posilují, ale chtějí být stále dokonalejšími.
Co nelze cvičením změnit, vylepšují implantáty.
Jaké jsou nejžádanější zákroky?
Mladíci si nechávají vylepšit lýtka, ti starší „dolaďují" vzhled zadku, prsních svalů a paží.
Jen za loňský rok se v USA udělalo přes milion těchto estetických operací. Cena jednoho implantátu se pohybuje od 2000 dolarů a zvyšuje se velikostí implantátu a druhem operace.
Nejvíc vycpávání se dělá v USA, dále v Brazílii, Velké Británii a Francii. Na velkém vzestupu jsou ale i arabské země, Japonsko a Čína.


Co vy na to? Líbil by se vám muž vylepšený implantáty? Nebo by spíš ve vašich očích klesl? Co byste řekla partnerovi, kdyby takovou operaci chtěl podstoupit? Podpořila byste ho, nebo mu to rozmluvila? Připadá vám to zženštilé, nebo přirozené?