Moje oči se zastavily na mladém muži, který stál v tramvaji kousek ode mne. Krásném mladém muži. Ještě že jsem měla tmavé brýle a on si nevšiml, že ho pozoruji. Ale co mě na něm zaujalo nejvíc, nebyla ani tak jeho štíhlá postava ve skvěle padnoucím obleku, vysoustruhovaný obličej či krásné ruce s jemnými přilehlými chloupky. Všechno dohromady dávalo unikátní celek, ale co proboha dělá takový chlápek v natřískané drkotající tramvaji? Ten kontrast dokonale stylového muže s ušmudlanou obyčejností ostatních cestujících (mě nevyjímaje), byl do očí bijící.
Toho bych si dokázala představit spíš v nablýskané limuzíně, ale tady? A možná právě proto jsem si ho všimla. Kdyby tam stál v odrbaných džínách, mikině s nápisem a baseballce naražené do očí, splynul by s davem.
Ale možná se mýlím, ten muž měl prostě úroveň a vypadal by dobře snad i v pytli od brambor. A takových je hodně málo. Vždycky se najde nějaká ta vada na kráse. Příklad.

Nedávno jsem byla na otevírání luxusního showroomu s designovým nábytkem. Akce ve velkém stylu, hemžilo se to tam celebritami, modelkami, fotografy, podával se sekt a vybrané lahůdky. A já pochopitelně pozorovala zúčastněné. Jak jinak, že?

Upoutal mě mladík, patrně syn majitelů. Mohlo mu být tak šestnáct/sedmnáct, byl sebevědomě rozvalen v jedné z pohovek a cpal si do hlavy sushi. Na sobě měl lehký tmavý oblek, kvalitní, tipla bych si italskou značku, skvěle doladěný košilí, pochopitelně bez kravaty... to vše fajn. Pak můj pohled sjel na jeho boty. Ty se nadaly prostě přehlédnout. Špičaté, skoro až gotické zobany z kombinované černobílé kůže. Musely stát majlant, ale celek dokonale zazdily. Zvlášť když se mladík postavil, navarhanily se mu ty úzké módní kalhoty přes ty předlouhé lodě a já měla co dělat, abych nevyprskla smíchy. Chudák malý, pomyslela jsem si, musí ještě poslouchat maminku.
Ale kdo ví, jestli se vymaní z jejího vlivu - a dá se styl vlastně naučit?

S pánskou módou je to stejné jako s tou dámskou. Otrocké držení se módních trendů je většinou spíš na škodu. A naopak její absolutní ignorace nebo podceňování též.
Jen si vzpomeňte, kdy jste viděla svou drahou polovičku třeba v obleku? Jak se vám líbil? Byl to ještě ten ze svatby nebo dokonce z tanečních?
Teď se opravdu nevysmívám, vím, že si na mužích ceníte důležitějších věcí, než je vzhled...


Ale přece jenom, nevypovídá tak trochu jeho zjev i něco o jeho charakteru?

Co si o tom myslíte, milé ženy-in?

Chybí dnešním mužům styl?
Jaké oblečení se vám na nich líbí?
Co vás naopak odpuzuje?
Jak se vám líbí modely na obrázcích?
Oblékla byste do některého z nich svého partnera?
Chtěla byste, aby se o mužské módě psalo na Ženě-in víc? 
Napište mi

 

První série fotografií - foto Levi's®