Takový pěkný trapásek vám může zařídit i technika. Například mobilní telefon. Vzpomínám si na svoje dvě smsky, které si nelze nezapamatovat.

Měla jsem tehdy ještě starší typ telefonu, který už pomalu dosluhoval. Hlavně proto, že jsem nechtěně vyzkoušela jeho voděodolnost. Od té doby se mnou občas nespolupracovaly jeho klávesy. Zejména čtyřka, která pod sebou má písmena G, H, I. Dalo se s tím žít, dokud mi nenapsal kamarád, že se nemůže dostavit na domluvenou schůzku. Něco nefungovalo, jak mělo. Jeho drahá šéfka ho zaúkolovala hledáním příčiny toho problému. Chtěla jsem mu poradit, ať poprosí šéfku o spolupráci. Místo toho jsem, díky vynechávajícími Íčku, odeslala tento text:

„Tak bez za tou nadrzenou, ze nemuzes tu prcinu najit, at ti s tim trochu pomuze.“
Odpověděl rychle: „Ty ses vazne prase. Nikam s tebou nejdu.“

Skvělá věc je taky T9, která ráda doplňuje slova za vás. A je jí občas úplně jedno, že chcete říct něco jiného. Pokud si toho nevšimnete, můžete si zadělat na průšvih. Toho dne jsem už s novým mobilem seděla ve vlaku City Elefant a čekala, až dorazí i přítel. Aby mě lépe našel, posílala jsem mu smsku, kde sedím. Byl to druhý vagon, horní patro. Jenže moje T9 se rozhodla napsat text, který jsem následně odeslala, aniž bych provedla zpětnou kontrolu:

„Sedim v druhym vagonu magore.“

A jaký trapas se povedl vám?

redakce@zena-in.cz

Reklama