shutterstock-1463151296.jpgFoto: Shutterstock

Kamila, 45 let
Mlč, z toho nemáš rozum, to je věta, kterou jsem slyšela pokaždé, když jsem s rodiči nesouhlasila. Bohužel mě to poznamenalo a naučila jsem se neříkat svůj názor. Myslím si svoje, ale neumím se prosadit. Poškodilo mě to i v kariéře.

Dagmar, 60 let
Mně máma spolu s babičkou vždycky tloukly do hlavy, že ženská má být zticha a má poslouchat svého chlapa, protože on je živitelem rodiny. Naštěstí jsem se tím nikdy neřídila. Jsem za rovnoprávnost ve vztahu a v dnešní době dokážou některé ženy vydělat víc peněz než jejich manželé.

Iveta, 55 let
Mně doma říkali, že když se nebudu dobře učit, budu leda utírat krávám zadky. Základkou jsem prolezla s odřenýma ušima, ale potom jsem šla jako milovnice zvířat na střední veterinářskou školu. Takže se zvířaty nakonec pracuju a neskutečně mě to baví. Kravám zadky ale neutírám.

Adéla, 30 let
Vždycky jsem doma slýchala, ať to neřeším, že se to nějak udělá. Kdybych si to vzala k srdci, tak by mě vážně zajímalo, jak by teď vypadal můj život. Někdy je sice fajn být trochu flegmatik, ale jinak tenhle přístup podle mě v životě člověka nikam nedovede.

Žofie, 53 let
Mně mamka dlouho nechtěla nikam pouštět a kladla mi na srdce, ať se nebavím s muži, protože jim jde jen o to jedno. Kvůli tomu jsem byla poslední panna ve třídě a dost možná mi někde mezi prsty proklouzla životní láska. Dneska jsem rozvedená a ten jeden vztah, co mám za sebou, nestojí ani za zmínku.

Reklama