Pokud máte pocit, že malé dívky mají na starosti s intimními problémy ještě dost času, opak je pravdou.

Už novorozené holčičky mohou mít problémy s poševními záněty. A není se čemu divit, vulva je vystavena účinkům moči a vlhka, což může způsobit plísňové i kvasinkové záněty a následné problémy s močovými cestami. V kojeneckém věku lze většině problémů zabránit častým přebalováním dítěte a důkladnou hygienou.

Fytofontana Gyntima

Pak ale přijde věk batolecí a objevování. Malá holčička si sedá do vody, do písku, na trávu a může lehce prochladnout či přijít do styku s infekcí. Dítě nastoupí do školky a při hygieně se obsluhuje samo, často nedostatečně. Není se co divit, že nejčastějším gynekologickým onemocněním u malých slečen ve věku od 3 do 9 let je onemocnění stydkých pysků a pochvy. Což se projevuje zčervenáním, zduřením a pálením intimních míst, často se přidá i výtok a potíže s močením.

Zdrojem všech těchto onemocnění jsou bakterie, houby, parazité, cizorodá tělíska, chemické podráždění či nedostatečná hygiena.

Zatímco o miminko pečují maminky pravidelně a se samozřejmostí, ve vyšším věku předpokládají, že stačí holčičky vykoupat či osprchovat, ale to je omyl. Je důležité naučit malé slečny správným návykům, jak provádět intimní hygienu a vysvětlit jim, jak pravidelně používat například přípravek Fytofontana Gyntima -  dětský mycí gel pro snadnou a účinnou péči. Dětský mycí gel použijte na umytí intimních partií při sprchování nebo i jako pěnu do koupele.

Nejlepší rady, které může máma své dceři dát:

  • po plavání se vždy osprchuj bez plavek a použij mycí gel Fytofontana Gyntima
  • nikdy si nesedej na vlhkou lavičku, vždycky si pod sebe něco dej (ručník, noviny)
  • při hraní na písku nebo v trávě si vždycky oblékni kalhotky
  • když půjdeš na “velkou”, otírej se zepředu dozadu! Nikdy obráceně!
  • Každý den použij novou žínku
  • Vždycky se po čůrání důkladně otři!
  • Během menstruace budeš používat během dne vlhčené ubrousky nebo se častěji mýt

Fytofontana Gyntima

Proč právě mycí gel Fytofontana Gyntima?

Kyselina mléčná (ovocná kyselina) reguluje PH a uplatňuje vlastnosti hydratačního faktoru. Bisabolol se společně s alantoinem podílí na regeneraci kožních buněk. Extrakt ze šalvěje svými vlastnosti šetrného přírodního antiseptika poskytuje ochranu a zastává funkci regulátoru mikrobiálního oživení pokožky.

Řada Fytofontana Gyntima obsahuje jak dětský mycí gel, tak mycí přípravky pro hygienu dospělé ženy, a řadu vaginálních čípků. Více na www.herb-pharma.cz/cz/intimnihygiena.htm

Reklama