Co může jedna malá vatová tyčinka udělat pro planetu? Víc, než si myslíte. Produkty šetrné k přírodě si razí cestu za svými zákazníky. Mezi mě právem patří Bel Cosmetic vatové tyčinky, protože každá z tyčinek je vyrobena z papíru a v papírových obalech je také najdete v obchodech.

Obsahují přírodní bavlnu a biologicky odbouratelné mikrovlákno, díky kterému zachytí ještě více nečistot.


Bel Cosmetic vatové tyčinky, které jsou kompletně bez plastu

6166c2923b15eobrazek.pngVatové tyčinky Bel Cosmetic neobsahují žádné plasty a jsou tak šetrné k životnímu prostředí. Spolehnout se můžete i na jejich šetrnou péči o vaše uši díky hlavičce z bavlny a mikrovlákna. Plastovou tyčinku nahradila papírová, která je podstatně šetrnější k životnímu prostředí. Může se to zdát jako malá změna, ale i malé změny pomáhají ve společném boji proti plastovému odpadu. Více na  www.tycinkybel.cz

Vatové tyčinky Bel Cosmetic se chlubí symbolem „eco-friendly paper stems“, a splňují tak legislativu EU, která začala platit 3. 7. 2021, o omezení dopadu některých plastových výrobků na životní prostředí.

Jaké jsou Bel Cosmetic vatové tyčinky, které jsou kompletně bez plastu?

obrazek.pngJsou vyrobeny z papíru
Tyčinky BEL už neobsahují plastové části. Tyto úchopné části jsou nyní vyráběny z papíru a tím omezují dopad na životní prostředí.

Mají papírový obal
Většina tyčinek BEL je 100% ECO FRIENDLY. V obchodech je najdete v papírových krabičkách s papírovými tyčinkami.

Obsah přírodní bavlny
Dostatečné množství namotané vaty z přírodní bavlny zaručuje větší komfort při čištění i odličování.

Biologicky odbouratelné mikrovlákno
Mikrovlákno zajišťuje lepší a důkladnější čištění, i to, že se vata na tyčince netřepí. To naše je vyrobeno z viskózy, což je 100% biologicky odbouratelný materiál.

Podívejte se na video

Zajímavosti spojené s novými tyčinkami Bel, které jsou z papíru a 100% recyklovatelné

6166c2f0475e4obrazek.png

  • Za poslední rok společnost Harmann Rico díky přechodu na papírové tyčinky ušetřila 33 tun plastu.
  • Papírová tyčinka rozloží za 4 měsíce, zatímco plastové to trvá desetiletí.
  • První vatová tyčinka vznikla roku 1923 - vymyslel ji americký podnikatel Leo Gerstenzang, když viděl svou ženu, jak namotává vatu na párátko. Vatu namotal na dřívko, což bylo bezpečnější. Dokonce vymyslel i speciální balení tyčinek uzpůsobené k otevírání pouze jednou rukou pro případ, že rodič ve druhé drží dítě.
  • Papír se místo dřeva začal používat roku 1958, později papír nahradil levnější plast.
  • Podle Evropské komise patří plastová tyčinka mezi deset nejčastějších výrobků z plastů nalezených v mořích (řada lidí tyčinky bohužel nerecykluje, ale splachuje do záchodu).
  • V roce 2017 se celosvětově vyrobilo více než 540 miliard kusů vatových tyčinek. Což při váze cca 0,154 g plastu znamená, že se vyhodilo cca 8,3 mil. tun plastu a spotřeba roste.

    thumbnail-Bel-PC-1170x300px-CZ.jpg

Více najdete na www.tycinkybel.cz

Reklama