V Magazínu HN psali, že  hrou s Barbie naše holčičky magoří. To je překvapení! Zatímco moje generace obskakovala mrkačku – uvařit, nakrmit pískem a blátovými koláčky, uspat, vyprat, vyžehlit... znáte to. Tyhle holčičky, píše zděšená autorka, se samy hry moc neúčastní. Jsou hlavně pozorovatelkami. Pozorují paní Růžovou. Její úspěch. A touží být jako ona.

Nevím, co je v tom za problém. Je tady snad nějaká poptávka po strhaných matkách? Tyhle holky na sobě musí pěkně máknout, aby dosáhly toho, co je dneska v kurzu. Takže musí chodit na klavír, do baletu nebo na dance aerobic a udržovat si vlasy a nehty a včas začít vytrhávat chlupy na zádech. Jak by to mohly stihnout u přebalování?  A víte, co udělá s nehtama blátová pomazánka?

Další dobrá zpráva je, že Barbie má vkus jako prase. Jen díky tomu je poptávka po Jižanském stylu v katalogu s nemovitostmi zajištěná na další roky dopředu i u nás na severu. Všechny ty imitace dřeva, drahého porcelánu, kůže nezůstanou nazmar! Ty tisíce truhlíků na girlandy muškátů mezi cimbuřím a balustrádou, nebo jak se ty ozdoby na garáži jmenují. Umělé krby, plastoví lvíčci u vstupní brány, fontánky do obývacího pokoje… Fakt jsem se posledních pár nocí budila otázkou Kdo to koupí?! Nemám už strach. Prosím Vás, naučte co nejdřív svoji holčičku slovo Rustikální! To je základ.

Nebo ji to slovo neučte a kupte jí sadu Popelka. Je úžasná. A něco vám řeknu. Jde tu mnohem o víc, než jestli si má Popelka vzít na rande s Princem tenisový komplet nebo róbu víly Zubničky. Sady jsou totiž dvě. Jedna velká – to se před Vánoci pěkně prohnete, takže zapomeňte na ty nové kozačky! – a druhá menší. Je tam výrazná cedulka: Princ není součástí balení. Chápete? Štěstí je fakt krásná a tak přepychová věc, ale prachy… prachy si za něj nekoupíš!

Celulitida, deprese, diety, fitness, debaty s kamarádkami a zástupy Kenů… to je svět, který na vaše holčičky čeká, tak jim proboha kupte Barbie, ať nejsou v patnácti zaskočené! Ať mají pořádný náskok!

Jo… kdo projde touhle školou. Ten se ve světě neztratí! Uznejte, kam to tak může dotáhnout holčička, co se na dvorku hrabe v hlíně. Když si vzpomenu, jak jsem nakrmila mrkačku sýrem a co to pak do týdne udělalo v její hlavě... To už je dneska fakt pasé!

Co teda budu dělat? Snad si pustím nějakou počítačovou adventure nebo strategii? Hlavně tam budu někdo jiný. Nebudu nic moc dělat, jen se dívat… jak se tam tý holce daří. Určitě si navolím větší prsa a takovej ten přiléhavej vohoz s bouchačkou na stehně. A vrazím s tím do Tesca v sedm hodin ráno. To budou důchodci koukat. Konečně na mě vyjdou pytlíky u zeleniny a sejry v akci!

Reklama