Začíná to ihned po probuzení, maraton povinností, v němž si při troše štěstí najdete i chvilku sama pro sebe. Maminky musejí obstarat celou rodinu, některá si najde chvilku a vyběhne do parku zlepšit kondici, jiné hned naskočí do kolotoče schůzek a pracovních úkolů. V podobném duchu se pak nese celý den, na jehož konci si třeba ještě chcete někam vyjít. Jste zkrátka stále v pohybu a nic by vás nemělo omezovat, ani šperky. Ty by se naopak měly stát vaší součástí, doplňkem, o němž skoro nevíte, ale který zdůrazní za všech okolností vaši krásu.

630cc288c7865nausnice-otvi.jpg

Dokonalé tvary

Můžete zvolit různé materiály, ale zlatu se zkrátka nic nevyrovná. Kromě toho, že opravdu něco vydrží, jedná se o výbornou investici a dobře navržený šperk má stejně ladné křivky jako jeho nositelka. Aktivní moderní ženou se při tvorbě sportovní kolekce inspirovali v rodinné zlatnické firmě JK Jitka Kudláčková. „V kolekci Tricolor jsme vycházeli z olympijských kruhů a svou symboliku nese i použití tří barev zlata. Ty se vzájemně prolínají stejně jako každodenní události života,“ vysvětluje ředitel firmy Dušan Mlynarčík pozadí vzniku šperků i pro sportovněji založené ženy. Už samotný kruh v sobě nese zvláštní význam, je nejen základním atributem ženské plodivé energie, ale také symbolem ochrany a bezpečí. Označuje celistvost a nestrannost a je svou podstatou nepřekonatelným ideálem dokonalosti bez začátku a konce. Takže takový prsten, zvláště pak ten snubní, je vlastně všeříkající. Prolínání různých barev zlata lze chápat tak, že se v daném šperku snoubí vícero tváří ženy. V neposlední řadě se jedná o projev patriotismu odkazující na jeden z českých státních symbolů trikolóru. Zmíněná kolekce je navíc výsledkem pouze ruční práce, využití klasické zlatničiny, a zručnost je jedna z věcí, na kterou mohou být Češi skutečně pyšní.

prsten.jpg

Oslňující jednoduchost

V jednoduchosti je zkrátka opravdová krása a aktivní ženy pak zvlášť potěší šperk, kterým nebudou o nic zadrhávat. Ačkoliv stále platí, že na sportovní a jiné aktivity, při nichž by se šperk mohl mechanicky poškodit, je lepší ho sundávat, existují výjimky. „Snažíme se dělat šperky tak, aby měly hezký design a zároveň aby se jejich nositelky cítily dobře. Víceúčelová kolekce Tricolor obsahuje šperky, v nichž je možné i sportovat, což vyzkoušela například Hanka Kynychová,“ dodává Mlynarčík z JK Jitka Kudláčková. Vyniknout by měla především vaše osobnost, tu má šperk podtrhovat, nikoliv zastiňovat. Nezáleží na tom, zda jste zrovna za úspěšnou manažerku, maminku na pískovišti, běžkyni či oslňujete na romantické schůzce.

630cc302b540fnausnice.jpg

Ještě jeden malý tip na závěr, jste-li opravdovou sportovní fanynkou a patriotkou, můžete hrdě nosit třeba náušnice v barvách trikolory, které byly původně vyrobeny pro naše tenistky, vítězky Fed Cupu 2018.

Reklama