Vřelý vztah ke kožichům mám od raného dětství. Domů jsem přitáhla každou kočku, která se mi otřela o nohy. Předoucí kožíšek na klíně je ten nejhezčí, co znám.

Na mé oblečení nemuselo obětovat život žádné vzácné kožišinové zvíře, ovšem - kromě korejského psa a dodnes se za to stydím.

Kožich z něj jsem dostala darem a přiznám se, že jsem ho s velkým ulehčením darovala zase dál. Nebylo mi v něm prostě "volno".  Jinak jsem honila parádu v umělé kočce, ale dnes bych si ji z "principielních" :-) důvodů asi znovu nepořídila, je to přece jenom pořád kočka.

Když jsem ta kočičí máma...

U nás v poslední době vůbec nejsou velké mrazy, kvůli kterým bych se musela halit do kožišin. Všecko má svůj čas a místo. Když vidím film o zlatokopech z Aljašky, vůbec mě nepohorší, že jdou na lov lišek a medvědů a svých úlovků mají plné saně - tam je to přirozené. Těžko po nich chtít, aby se v třeskutém mrazu promenovali v bavlněných tričkách.

Ale u nás?

Péřovka, umělá kožišina, s tím se dá přece vystačit! Kožich byl u nás symbolem bohatství a někdo se prostě předvádí rád.

Vzpomínám si, že v paneláku nad námi bydleli dost zazobaní sousedé. Paní nevěděla, co na sebe navléknout, tak se jednou stalo, že mi vyrazila dech svou módní kreací: dlouhý nutriový kožich, PARUKA s kudrlinkami a na paruce ještě naražený klobouk - taky z nutrie. Paráda, škoda, že jsem neměla foťák.

Je pravda, že na mě v prošívané bundě a kozačkách si ona  po letech sotva vzpomene...

Minulý rok k nám zavítal dealer jedné firmy, který se k manželovi vetřel pod záminkou prodeje výborných zdravotních pomůcek na odstranění kloubních bolestí. Co by člověk, kterého sužují artrózy, pro své zdraví neudělal? I to, že naletí...

Naštěstí jsem přišla vzápětí. Měla jsem se co držet, protože po sáhodlouhém úvodu z kulantního prodejce vylezlo, že nabízí deky z asijských koček! Manžel mě ještě takovou nezažil a bál se cokoliv říct.

Milého pána s dekami jsem zahnala ze schodů se slovy, že jediná kožešina, která k nám může, bude živá a na čtyřech nohách, a takovou lumpárnu, co nám předvádí, podporovat nebudu!

Nestačil letět. ...

Mám-li popsat aktuální stav mých kožichů, tak jsou dva - jeden mourovatý, druhý strakatý a oba na čtyřech nohách, zatím....
Gerda


Také mám ráda čtyřnohé kožíšky, ale ráno jsem trochu zapochybovala, když jsem málem šlápla do obrovského hovna, které bylo rozšlapané po celé ulici. Bylo to těsně!!!

Dnešní téma: váš vztah ke zvířatům, kožešinám, kůži, sousedům s kůžemi před krbem, mazlíčkům, masu, vegetariánům. Pište, možná právě na vás čeká jeden z dárečků, které ještě bez adresy leží u mě na stole.

redakce@zena-in.cz

Reklama