Mnoho lidí je dnes přesvědčeno o tom, že do doby, než změnili své jméno, děly se jim docela jiné věci. To proto, že i jméno má svou karmu. Je to trochu jiné než u karmy bytostné, ale až překvapivě to funguje. Nejlepší ze všech příkladů je logicky vždycky ten vlastní…

Poprvé jsem o karmě jmen slyšela od přítele mé kamarádky. Jindra měl problémy s alkoholem a také byl často nemocný. Chtěl to řešit. Zkusil všechny možné terapie, psychology a později také léčitele -starého pána původem z Arménie. To on mu tehdy řekl, aby se jednoduše přejmenoval. Nechtělo se mi věřit, že tohle je cesta, jak si pomoci, ale světe, div se… během jednoho roku se stalo v jeho životě tolik změn, že si to jeden nevymyslí...

Přestal pít

Vzal si jméno své babičky za svobodna. Tuhle ženu měl nesmírně rád a hodně často ji citoval. K tomu jménu měl hezký vztah. Navíc jeho babička byla moudrá žena, dožila se úctyhodného věku a byla neobyčejně zdravá. Celý rod, do kterého se ona přivdala, byl dlouhověký. Babička se navíc celý svůj život nedotkla alkoholu – říkávala prý, že se jím myjí okna. Pohledem na věci, které obklopovaly jeho jméno stávající, tam to už tak slavné nebylo. S alkoholem se samozřejmě i vlastní pílí a vůlí vyrovnal, podle jeho slov nebývale jednoduše.

„To, co dřív bylo jako bych jezdil loktem po struhadle, mě najednou opouštělo zcela samo. Řekl bych, že jsem prostě začal přemýšlet jinak a hlavně jinam. Vůbec jsem to neřešil v sobě nějakou silou. To, co jsem dělal a jak jsem přemýšlel, mi prostě připadalo přirozený,“ řekl.

Je úplně jinde

Pravda je, že se rozešli i s přítelkyní a Jindra se za tou novou přestěhoval na druhý konec republiky. Hodně se změnilo i v jeho zájmech. Z truhláře se stal podnikatelem v oblasti autodopravy a má logicky i jiné přátele. Může to být změnou jména, že se mu tak změnila dráha života? No, není sám.

 

„Datum narození je cesta, jméno a příjmení osud – za ten jsou částečně odpovědní naši rodiče, protože po nich geneticky dědíme povahu, a tím i určitý osud. Každé písmeno z jména se dá vyjádřit energeticky. Tato energie se nesmazatelně vpřádá do karmy jedince a ovlivňuje struktury jeho bioenergetického pole. Jsou jména neutrální, výslovně přející, ale i taková, která jsou nositelem negativní energie. Změna příjmení může o to více zatěžovat karmu jedince, protože se změnou přijímá i další rodovou karmu", např. po manželovi, a ta nemusí být pokaždé příznivá. To se pozná podle toho, zda se začne po takové změně hůře dařit. Nemusí to být hned, protože vše působí pomalu a nepozorovaně, vytváří pocit neradostného života a podtíná kořeny zdraví i štěstí,“ říká esoterik a věštec Jan Bajura.

Mám podobnou zkušenost

Když se podívám na vlastní životní dráhu, musím uznat, že na tom možná něco bude. O mých aktivitách v době, kdy jsem se ještě nevdala, víte už hodně, a tak vás jimi nebudu unavovat. Zajímavé ale je, že když jsem se vdala, zavřela se nad nimi úplně voda. Nic.

Pracovala jsem jako úřednice a všechno možné, ale předešlé zájmy i kontakty jako by se na dlouhé roky propadly. Jiná cesta, jiné věci, jiní lidé, jiná zaměstnání. Pak jsem se rozvedla a vdala. Dělo se zase cosi odlišného, ale to, co ke mně chodilo před první svatbou, bylo minulostí.

Když jsem si vracela své dívčí jméno, mělo to jen jediný důvod. Nechtěla jsem nosit jméno někoho, kdo ubližoval mně a holkám. Vadilo mi jeho příjmení u mého jména. Důvod byl pocitový. Jiný skutečně ne.

Až teď zpětně si uvědomuji, že návratem k původnímu jménu se vrátilo to, co jsem žila. Předtím jsem o tom nepřemýšlela. S největší objektivitou musím říci, že návrat k médiím, ať už je to Žena-in, něco málo časopisů a občas nějaká televize, je skutečně modelem, který se ke mně přidal nebo vrátil až změnou jména. Neudělala jsem pro to prakticky nic. Našlo si mě to samo. Vlastně ani nevím, jak. Prostě to tak přišlo. Dokonce i hmotně je to teď tak, jak to bylo, když jsem se jmenovala tak, jak se jmenuji. Je to zvláštní, ale je to tak.

Žijeme své jméno

Rozdíl mezi karmou bytosti a karmou jména bude zřejmě v těch pilířích, o kterých jsme mluvili. Ty budou podle mého názoru otázkou karmy bytosti a budou málo ovlivnitelné.

Vysvětluji si to tak, že to, co se děje mezi „pilíři“, zřejmě ovlivňujeme i tím, čeho energii žijeme. Co na sebe nabalujeme. A jméno je přece něco, co je nám víc než blízko. Je naší součástí. Jím se podepisujeme, jím nás titulují, tak nás znají, s ním nás vyhledávají, jím o nás mluví. Žijeme ho prakticky neustále.

Jménem tedy pravděpodobně také přitahujeme různé věci. A jestli jsem jménem na sebe natáhla určitou energii a cestu, pak není nic divného, že jeho opětovným připojením k své bytosti jsem totéž přitáhla zpátky. Mimochodem, jméno Kudláček se zpětným pohledem hemží novináři, a dokonce máme v předcích i herce.

Zajímavé, že?

Reklama