Nevíte, co dát přátelům pod stromeček? Váháte nad výběrem správné značky vína na štědrovečerní stůl?

Hledáte dárek pro milovníka vína nebo si chcete dopřát opravdovou kvalitu a požitek? Máme pro vás skvělý tip! Vyzkoušejte vína od společnosti Maxxium Czech Organic Cabernet Sauvignon-Carménère „Bicycle“, určitě vás nezklamou.

Společnost Maxxium Czech přichází na náš trh s novým organickým vínem Organic Cabernet Sauvignon-Carménère „Bicycle“.  Vynikající kupáž (Cabernet-Carmenere) připravuje její producent, společnost Cono Sur (třetí největší chilský exportér vín) z organicky, a tedy čistě přírodně pěstované révy bez použití „chemie“ s mezinárodně platným Bio certifikátem od BCS Öko Garantie GmbH. Místo chemických postřiků používá Cono Sur na svých vinicích proti škůdcům, kteří na jaře okusují mladé hrozny, husy. Ty se zákeřnými brouky (tzv. burrito) živí a navíc keře révy pohnojí svým trusem a oštipují plevel okolo nich. Aby mohly být hrozny označeny za plně organické, je pro vinici potřeba dodržet periodu tří přechodových let bez chemického ošetření. Tato doba vypršela se sklizní v roce 2003, kdy německá společnost BCS International potvrdila první organicky pěstovanou úrodu na vinicích firmy Cono Sur. „Výroba bio vína pro nás byla velkou výzvou,” říká Adolfo Hurtado, hlavní vinař a generální ředitel Cono Sur. „Teď, když jsme u konce, je skvělé rozjímat nad tou dlouhou cestou, kterou jsme museli při realizaci tohoto projektu projít,“ dodal Adolfo.

Organic Bicycle chilského výrobce Cono Sur získá v lednu 2007 svůj certifikát biovína i v Čechách. Ten u nás zajišťuje společnost ABCERT GmbH.

A proč Bicycle? Bi=bio, cycle=cyklus. Bicycle je tedy víno, které prochází jen biologickými cykly. V roce 1999 začala společnost Cono Sur s výrobou organického vína na 40 hektarech. Z této úrody vzešel i Organic Cabernet Sauvignon-Carménère „Bicycle“, který nyní uvádí Maxxium Czech na trh. „Toto víno vyniká svou výraznou a čistou vůní, což je typická vlastnost organických vín. Tříslovina je jemná a základ chutný, avšak mírný,” říká jeho stvořitel Adolfo Hurtado. Vyzdvihuje pak hlavní kvality nového vína Bicycle - jeho harmonický charakter, eleganci a vytříbenost. Organic Bicycle zraje 14 měsíců v sudech z francouzského dubu a je svěží a bohaté. V zemité chuti vína temně rubínové barvy se proplétají  tóny třešní, malin, jahod a švestek. Velmi působivé je jeho ryzí aroma, typické právě pro přírodně pěstovaná vína. Jemná hebká tříslovina, svěžest, bohatá chuť, elegance a rafinovanost obdařují toto organické víno harmonií a neopakovatelným charakterem. Takhle nějak asi chutnala francouzská vína v 18. století před tím, než většinu francouzských vinic postihla rozsáhlá epidemie révokazu (Phyloxery) a některé odrůdy, mezi nimi i Carmenére, se už nezačaly znovu pěstovat. Naštěstí se francouzská odrůda Carmenére v Chile velmi dobře aklimatizovala a stala se pro chilské pěstitele velmi oblíbenou a typickou.

A nakonec pár slov k „Bicyklu" na etiketě. Ten symbolizuje nejen tento přírodní cyklus pěstování révy, ale také tradiční a plně ekologický způsob dopravy pracovníků na vinice společnosti Cono Sur. Zatímco dnes už nelze spočítat, kolik cyklistů na silnicích v Chimbarongo denně projede, náš Bicycle si už našel svou vlastní cestu do číší milovníků vín, kteří mimo jiné ocení i vysokou biokvalitu. 

Pro milovníky bílých odrůd vinařství chystá pro rok 2009 Organic Chardonnay.

Obsah: 0, 75 l
Doporučená maloobchodní cena: 283,-

Reklama