Dovedete si představit, že byste za svou dnešní spotřebu zaplatili za elektřinu či plyn cenu, za kterou ji včera dodavatel nakoupil na burze? Tedy za velkoobchodní cenu, kterou určuje trh a ne obchodník? Chcete přesně vědět, za co svému dodavateli energií platíte? Pokud chcete mít energie za opravdu výhodné ceny, nemusíte zdlouhavě studovat ceníky ani hledat lepší ceny v aukcích. Řešením je Energie A++ od Bohemia Energy, která vám toto vše umí nabídnout.
5a7c59b809db7obrazek.jpg

Jak to funguje?

„Jednoduše. Zákazník uzavře smlouvu na dodávku elektřiny anebo plynu s produktem Energie A++. Víc dělat nemusí. Bohemia Energy pak zákazníkovi dodává elektřinu nebo plyn za velkoobchodní, tedy burzovní ceny,“ vysvětluje Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy. Velkoobchodní ceny elektřiny i plynu pro dodávku v konkrétním dni jsou veřejně dostupné, takže si je lze kdykoli ověřit (ceny elektřiny na www.ote-cr.cz/kratkodobe-trhy/elektrina/denni-trh, ceny plynu na www.pxe.cz/Kurzovni-Listek/Spot/).

I přes výkyvy na trhu je Energie A++ dlouhodobě výhodná

Stejně jako při investování, i v případě dodávky energií je dobré držet se zvolené strategie. A nenechat se znepokojit, když se cena v některém období roku zvýší. Ona zas v dalším období výrazně poklesne. Ceny komodit na burze se mění, zejména ceny pro daný den, které se obchodují den před dodávkou. Ovlivňují je aktuální nabídka a poptávka, která souvisí s počasím, plánovanými i nečekanými odstávkami elektráren a v neposlední řadě i s přírodními vlivy nebo katastrofami. „U elektřiny se dokonce objevují situace, kdy naši zákazníci za odebranou energii dostanou zaplaceno, tedy že cena elektřiny na burze je záporná,“ upozorňuje Libor Holuba a dodává: „Není potřeba se dívat na extrémy, ale na výsledek za rok. A ten vychází dlouhodobě výhodně.“

Výhody Energie A++ jsou samozřejmě největší při poklesu burzovních cen, kdy dodavatelé energií zpravidla okamžitě nezlevňují své tradiční produkty. Ale i když v období růstu velkoobchodních cen dodavatelé rovněž ihned nezdraží, budou na tom zákazníci Energie A++ stále velmi dobře. „Na téměř sedmileté historii, a to včetně období cenového růstu v roce 2011 způsobeném jadernou havárií ve Fukušimě, jsme si ověřili, že i při růstu ceny komodit je výsledná cena Energie A++ v porovnání se standardními ceníkovými produkty dlouhodobě atraktivní,“ uvádí Libor Holub.
Energie-A-Plyn.gif

Budoucnost Energie A++

Velkou výhodou Energie A++ pro zákazníky je, že vědí, kolik platí za energie a kolik platí dodavateli. Jasně vidí, že v případě poklesu ceny elektřiny či plynu na velkoobchodním trhu okamžitě poklesne cena i jim a naopak. K velkoobchodní ceně si pak Bohemia Energy kromě regulovaných poplatků účtuje stálý plat a odměnu za nákup energií a zákaznický servis. Odměna je pevně daná a s cenou energie se nijak nemění.

 „Produkt jsme pojmenovali Energie A++, protože odráží vlastnosti, kterými se vyznačují energetické spotřebiče třídy A++; tedy inovací vedoucí k úsporám a vyšší užitné hodnotě pro spotřebitele. Jsme přesvědčeni, že budoucnost není v cenících, které vždy měly a budou mít omezenou platnost, ale v transparentních řešeních,“ říká Libor Holub.
Energie-A-Elektrina.gif

Bohemia Energy vidí uplatnění řešení Energie A++ i v dalších oblastech. „Již brzy lze očekávat, že domácnosti budou postupně vybavovány tzv. chytrými elektroměry. S řešením Energie A++ budeme mít tak možnost svým chováním ovlivňovat, kolik za energie zaplatíme. Například tím, že náš chytrý dům bude spouštět žrouty elektřiny v těch hodinách, kdy je nejlevnější. Nebo pokud si budeme vyrábět vlastní elektřinu ze solárních panelů, využívat baterie k ukládání přebytků či budeme mít elektromobil v garáži, bude řídící jednotka sama na základě informací o ceně elektřiny na trhu rozhodovat, jak s vyrobenou elektřinou naloží,“ dodává Libor Holub k dalšímu budoucímu využití produktu Energie A++.

Více o řešení Energie A++ na těchto stránkách.