Čtenářka jitule.jitule nám poslala výčet bylinek, které pěstuje a také recept na bylinkové brambory a hned po ránu mi udělala chutě. Děkuji jitule.jitule za váš příspěvek.


Ať už bylinky pěstujeme na záhonku na zahrádce, za oknem na parapetu či v truhlíku na balkoně, přinášejí nám potěšení, kouzelnou vůni, léčivé účinky a v neposlední řadě umí naše jídla dochutit, tak jako nic jiného. Jen pečlivé pěstování a láskyplná péče o každou bylinku zaručují bohatou a hodnotnou sklizeň.

Abych dokázala sepsat všechny, které na zahrádce pěstujeme, musela jsem vzít notýsek a jít ven. Vždy když jsem myslela, že už jsem na žádnou z nich nezapomněla, pletla jsem se. Máme jich opravdu hodně. A není divu. Sušíme je na čajové směsi, ochucujeme s nimi pokrmy jako polévky, maso, sladká jídla, pomazánky, saláty, zaháníme s nimi moly v šatních skříních, výborné jsou koupele z odvaru nebo si je jen tak zavěsíme na provonění.


1


Pěstujeme mátu peprnou, mátu citrónovou a pomerančovou, meduňku, echinacei, tymián obecný a citrónový, několik odrůd šalvěje, heřmánek, dobromysl neboli oregano, rozmarýn, fialově a bíle kvetoucí levanduli, mateřídoušku, měsíček lékařský, petrželku kadeřavou a plocholistou, majoránku, libeček, koriandr, pažitku, kopr. Také do bylinek tak trošku počítám mladé lístky špenátu, no a v trávníku máme pampelišky, sedmikrásky a jitrocel.


2


Všechny kromě tymiánu, rozmarýnu jsou mrazuvzdorné. Tymián a rozmarýn uchováváme přes zimu na chodbě. Majoránka, koriandr, měsíček jsou jednoletky.
Bylinky sušíme, mrazíme nebo zamrazujeme v ledových kostkách do koktejlů, polévek apod.

3

Brambory na bylinkách

Nač vymýšlet složité recepty, když něco tak jednoduchého jako jsou brambory na bylinkách může tak krásně chutnat. Výborný doplněk ke grilovanému masu.

4 porce:
900 g menších brambor
4 lžíce olivového oleje
5 stroužků česneku
4 snítky čerstvého tymiánu
2 snítky čerstvého rozmarýnu
4 lístky čerstvé šalvěje
sůl

Brambory pečlivě omyjeme kartáčkem, necháme odkapat a pak je nakrájíme na plátky silné asi 2 mm. Vložíme je na malou chvilku do hrnce s vroucí osolenou vodou, vyjmeme sítem a necháme dobře odkapat. Oloupané stroužky česneku nakrájíme na plátky. Rozmarýn, tymián a šalvěj nasekáme nadrobno. Nasypeme je spolu s plátky brambor do mísy, pokapeme olejem , dobře promícháme a ochutíme solí. Ochucené bramborové plátky rozložíme na plech vyložený papírem na pečení, vložíme do trouby vyhřáté na 160 stupňů a pečeme asi 25 minut dozlatova.

Tak si nechte chutnat!

Moje přezdívka na žena-in je: jitula.jitula
Text nebyl redakčně upraven


  • Bylinky a zeleninu si kupujete, nebo pěstujete?
  • Z jaké zeleniny nejraději vaříte?
  • Máte nějaký zajímavý recept?
  • Jak se z vás stala zahrádkářka?
  • Nebo proč se z vás nikdy nestane?
  • Máte ráda zeleninu a bylinky? Které? Proč?
  • Pochlubte se  svými výpěstky a svými zahrádkami s poživatelnými rostlinami…

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás dnes v 16 hodin odměním knihami: Biokuchařka Hanky Zemanové a Kuchařka pro dceru od Jany Florentýny Zatloukalové

Reklama