zara

Bílá barva je pro léto jako stvořená. Působí čistě, chladivě, sluší opálené pleti a nikdy se neokouká. V bílé můžeme být oblečené od hlavy k patám, ale má to své zákonitosti. Vybírejte si bílé oblečení, které je něčím zajímavé, bude vám to víc slušet.

Bílá barva je pro letní sezonu určitě jednou z neoblíbenějších. Máme ji rády navzdory jejímu snadnějšímu špinění. Ale i to je relativní. Pořizujeme si většinou bavlnu, popřípadě len, které můžeme prát při vyšších teplotách, takže se vlastně i snadno udržuje.

Možná se jí občas vyhýbáme, protože máme pocit, že nám přidává kila. Ale to bych (být vámi) hodila klidně za hlavu. I v bílém oblečení můžeme vypadat fantasticky, když si vyberete to správné. Jen se k bílému oblečení stavte, jako by bylo barevné.

V bílé barvě výborně vyniknou různé struktury, třeba háčkované, či krajkové vsadky, sámky, které na sebe nejen poutají pozornost, ale dokážou postavu zajímavě rozčlenit.

Pokud máte štíhlé boky, ale kolem pasu se více zakulacujete, klidně si oblečte úzké bílé džíny nebo šortky a nabíraný vzdušný top, nebo košili.

mango

Vaší postavě budou slušet i propínací šaty, či cípaté tuniky.

Máte-li spíš širší boky, přitáhněte pozornost k horní polovině těla, třeba krajkovým sedlem, lodičkovým výstřihem s ažurou nebo balonkovými rukávy. Slušet vám budou i šaty s vyšším pasem a rozevlátou sukní. Zajímavým detailem je výšivka jako na tunice na obrázku.

bila

Pyšníte se postavou se štíhlým pasem? Klidně ho zvýrazněte. Uvažte si do pasu vázačku, nebo připněte výrazný pásek a nechte své přednosti vyniknout.

pasek

Více inspirace najdete ve fotogalerii.

Foto: Facebook Zara a Mango

Čtěte také

Reklama