Rozsah postižení je různý: obličej, trup, končetiny. Při narození je velmi často kůže normální. Atopický ekzém se začíná projevovat v prvních měsících života kojence a mizí obvykle kolem 10. roku života dítěte. Atopický ekzém se však může objevit v jakémkoliv věku. Průběh onemocnění je charakterizován střídáním klidových období s obdobími vzplanutí (zhoršení stavu může způsobit stres). Dítě postižené atopickým ekzémem je jinak zdravé, může a mělo by vést zcela normální život, v určitých obdobích však vyžaduje zvýšenou pozornost a péči.

Během zánětlivého vzplanutí ekzému se používají léky, především krémy s kortikoidy. Choulostivé a velmi suché kůži atopiků je ale třeba věnovat zvláštní pozornost neustále.

I jindy běžná věc, jako je koupel, by měla mít svá pravidla:

• Voda nesmí být příliš teplá: neměla by přesáhnout teplotu 33 °C, aby nehrozilo riziko vyvolání svědění.
• Koupel by neměla trvat déle než 5 až 10 minut, aby nedošlo k vysušení kůže.
• Používejte přípravky bez mýdla.
• Důkladně kůži opláchněte a velmi jemně osušte (netřete).

Rodiny dětí trpících atopickým ekzémem ví, že koupání nemusí být vždy pro dítě příjemné. Šampon na vlásky může dítě štípat do očí, sprchový gel nebo olej může zase štípat podrážděnou, zarudlou a vysušenou kůži. Existuje samozřejmě celá řada přípravků hygieny vhodných pro atopiky, ale často jim něco chybí – to, co děti na koupání tak milují – bohatá a voňavá pěna. A kdyby se jimi dala navíc umýt hlavička a tělíčko najednou, bylo by to úplně dokonalé.
5bdc44fc39e60obrazek.jpg

Francouzská dermo-kosmetická značka A-DERMA nabízí ve svém bohatém portfoliu přípravků na hygienu a péči o suchou kůži se sklonem k atopii EXOMEGA CONTROL Zvláčňující mycí gel na tělo a vlasy 2v1, první produkt tohoto druhu určený pro atopická miminka, kojence a děti. Maminky i děti si budou moci užívat koupání jako všichni ostatní – napěněním jejich děťátka od hlavy k patě, aniž by musely používat 2 různé přípravky. Budou se moci soustředit jen na chvíle koupání a alespoň na chvíli zapomenout na nepříjemnou nemoc.

Stejně jako všechny přípravky řady EXOMEGA CONTROL značky A-DERMA i tento gel obsahuje extrakt z výhonku ovsa Rhealba®, který zklidňuje podrážděnou a zarudlou kůži. Přípravky EXOMEGA CONTROL dokáží díky inovovanému chytrému složení „držet kontrolu“ nad atopií, přesněji bojovat i proti mikrozánětu, který v pokožce probíhá i v období fáze klidu. Gel obsahuje minimum surfaktantů (tenzidů) a je tak výborně snášen i tou nejjemnější dětskou kůží. A aby se koupání změnilo ve speciální okamžik, vytváří velmi jemnou pěnu a něžně voní. Parfemace se nemusíte bát, byla speciálně vyvinuta pro křehkou kůži atopiků. Koupíte jej v 200 nebo 500ml balení.
5bdc425916711obrazek.jpg

Více na informací naleznete zde. Přípravky A-derma jsou k dostání exkluzivně v lékárně.