Je smutné, že když už se žena donutí k nějakému tomu pohybu, aby se lépe cítila a dobře vypadala, místo toho, aby se druhý den probudila s perfektní postavou, probudí se s obřím pupínkem. Ten vymáčkne a druhý den zjistí, že si na jeho pohřeb přišly pobrečet tři další pozůstalí.
5d91c89fb06b4obrazek.png

Na jednu stranu může cvičení pleti prospívat, protože potem se z ní odplavují toxiny a pohyb snižuje hladinu stresu, která pupínky také působí. Tato imaginární mince ovšem má i druhou stranu. Cvičení totiž může akné naopak způsobovat.

Nesahat!

Několik výzkumů prokázalo, že posilovny a fitness centra jsou opravdovými semeništěmi bakterií. Stroje, činky, podložky a další náčiní přichází dennodenně do kontaktu se záplavami lidského potu a lidé na ně sahají špinavýma rukama. Když danou věc použijete ke cvičení a během vašeho snažení si sáhnete na obličej, je zaděláno na katastrofu.

Respektive na ten obří beďar, který vyleze na světlo další den. Proto je důležité před i po cvičení používané prostředky otřít dezinfekcí, která by ve fitness centru měla být k dispozici. Myslete také na to, abyste si na obličej, pokud možno, nesahala.

Nelíčit!

Dalším prohřeškem, které vám pupínky neodpustí, ale pořádně omlátí o hlavu, je cvičení s make-upem. Do fitka vás nikdo nechodí pozorovat a když budete stejně rudá, je přeci jedno, jestli u toho máte zbytky pudru na nosíku. Sám o sobě dokáže make-up ucpávat póry. A když se ještě smísí s potem, tragédie je na světě. Proto si před cvičením raději vždy obličej odličte. Nemusíte s sebou tahat svůj oblíbený přípravek, postačí alespoň odličovací ubrousky.
 
Vhodnou vychytávkou je nosit při cvičení čelenku na vlasy, která je stáhne dozadu. Jednak zabrání tomu, aby vám pot kapal na obličej a také vám po tváři nebudou stékat pramínky s produkty, které jste aplikovala na svůj účes. Kondicionéry, spreje nebo suché šampony pleti škodí a ucpávají póry. 

Nečekat!

Neméně důležité také je, abyste vlastní pot na pokožce nenechávala déle, než je nezbytně nutné. Sprchování nedokládejte a nezapomeňte si umýt obličej. K čištění obličeje po cvičení použijte bezolejové prostředky, které by mohly póry zanášet.
 
Pupínky se ale netvoří jen na obličeji, nýbrž i na těle, proto svůj cvičební úbor udržujte v čistotě. Ručník, kterým jste si během cvičení otírala pot, by měl přijít po každém použití do pračky. Doufáme, že ho nikdo nenechává v tašce několik dní, nebo dokonce týdnů. Kdo by si chtěl starou špínu roztírat další den po obličeji.

Tipy na čisticí gely

5d8cbc358c2e7image.png

Na fotce zleva je Nobilis Tilia Čistící gel Salt (100 ml, 249 Kč), Avon Čisticí pleťový gel s výtažkem z eukalyptu (125 ml, 74,90 Kč), Ziaja Mycí gel Manuka tree (200 ml, 119 Kč), dieNikolai Čisticí pleťový gel Procitnutí sedmikrásky (100 ml, 650 Kč).

Čtěte také:

Reklama