Z pražského Mamma HELP centra nám přišla naléhavá prosba o pomoc. Dopis uveřejňujeme v nezměněném znění...

Naléhavá prosba o pomoc!

Před několika dny bylo vykradeno pražské MAMMA HELP CENTRUM - zloději vnikli násilím do arteterapeutické dílny a tělocvičny. Pravděpodobně si lup naplánovali pár dnů předtím, v době, kdy se v celém domě měnila okna...

Zcizili nám 30 párů turistických holí pro chůzi nordic walking, které s sebou vozíme na rekondiční pobyty a používáme je taky při výletech, úplně nový vysavač, který jsme si koupili kvůli úklidu po řemeslnících, velkou krabici našich reklamních nočních košil s nápisem PROVĚŘOVÁNO, které nabízíme při benefičních prodejích.

V artedílna si vybrali DVD přehrávač, tavnou pistoli pro výtvarné práce, a zcela nepochopitelně čtyři nejatraktivnější kostýmy pro naši módní přehlídku „Umíme žít naplno"... Šlo o rudé šaty ze silného lamina, modré a zlaté šaty s bohatými vlečkami, a měděné, kovově lesklé dlouhé úzké šaty s vlečkou, kožešinou a bolerkem.

Šaty popisuji proto, že se s nimi třeba náhodou někdo z vás může setkat - byly bychom vděčné za upozornění. Kostýmy byly součástí naší módní přehlídky, která nám už druhým rokem pomáhala zviditelňovat Mamma HELP, projekt Umíme žít naplno, a také v řadě případů vydělávala tolik potřebné peníze na provoz MH center...

Velmi citelnou ztrátou jsou také tři v artedílně ukradené počítače s tiskárnou, které sloužily klientkám MH centra v naší tzv. Mammanetce - jiné pro tyto účely nemáme a tak tuto službu momentálně nemůžeme poskytovat.

Jen oprava poškozených dveří a vypáčených zámků nás přišla na téměř tři tisíce...

Nedělám si iluze, že by zloděje trápilo svědomí, že okradli neziskovou organizaci - ale bezmoc, lítost a vztek jsou v této době velmi silnými emocemi, které v pražském MH centru panují.

Zbývá nám jen naděje, že se najdou lidé, kterým tato naše situace nebude lhostejná. A tak prosím velmi naléhavě vás, všechny naše partnery, přátele, příznivce dosavadní i neznámé - můžete nám právě nyní nějakpomoci?

Mgr. Jana Drexlerová
ředitelka sítě Mamma HELP center

Více o rakovině prsu a Mamma HELP centru

Rakovina prsu je v mnoha případech léčitelná
Prs mi vzala rakovina

Reklama