Hydroterapie je báječná věc, klouby odpočívají od působení gravitace, voda uvolňuje a uklidňuje, zpomaluje se aktivita vnitřních orgánů.

Psychika pookřeje
Pobyt ve vodě prospívá samozřejmě i psychice člověka. Odbourává napětí, pomáhá zmírnit deprese a pocity úzkosti. Při relaxaci ve vodě mozek uvolňuje endorfiny, které tlumí bolest a navozují dobrou náladu. Kombinací různých trysek a jejich vhodným nastavením nám tak hydromasážní vana poskytuje krom toho všeho i celou škálu masáží po celém těle. Vodní masáž může pomoci i při léčbě artritidy a revmatismu, přičemž lidem trpícím bolestmi kloubů se doporučuje především ranní koupel. Proudy teplé vody pomohou vyplavit z těla kyselinu mléčnou, která se ukládá ve svalech a způsobuje jejich ztuhnutí a bolesti.

Ponořte se do svých vln
Mít doma hydromasážní vanu, to znamená nechat se hýčkat vším, co nám nabízí. Když voda nadlehčuje tělo, člověk zažívá nadmíru příjemné pocity asi jako ve stavu bez tíže. Mít takovou možnost už není jen luxus nebo rozmařilost, ale vzhledem k útokům, které naše tělo denně zažívá, i nutnost. Je pravdou, že v panelákovém jádru umístíme vanu snů jen stěží, anebo jen za cenu rekonstrukce koupelny, ale v rodinném domě anebo v bytě, u něhož si můžeme už při jeho stavbě určit velikost místností včetně koupelny, máme vystaráno. U výběru hydromasážní vany není pak hlavním kritériem její velikost, ale kvalita.

Relaxace ve dvou
Ať rohová nebo oválná hydromasážní vana, vždycky myslete na to, abyste se do ní pohodlně vešli oba a aby ještě zbylo místo na nějakou elegantní poličku pro sklenky a láhev šampaňského a svíčku. To už pak bude efekt dokonalý. A nenechte si ho ujít.

Aby nám dobře sloužila
Pokud se rozhodneme, že hydromasážní vanu chceme skutečně mít, což je rozhodnutí jedině správné, pak pamatujme na to, že je třeba pohovořit s odborníkem, jak s architektem, tak se stavařem, a probrat naše potřeby a nároky a možnosti koupelny. To proto, abychom s výběrem a umístěním hydromasážní vany byli spokojeni i za dva, pět a deset a více let. Aby nám pořád dobře sloužila.

 

Máte raději sprchu nebo vanu? Co říkáte na hydroterapii? A co vana pro dva?

Reklama