Dermatologická studie, která proběhla v dubnu 2008 na Dermatovenerologické klinice FNKV v Praze, prokázala, že přípravky „Dove intenzivní péče pro velmi suchou pokožku“ statisticky významně zvyšují hydrataci kůže - na obličeji se hydratace zvýšila o více než 13 % a na rukou téměř o 15 %, dobře se vstřebávají a jsou subjektivně výborně tolerovány. Každodenní aplikace výrobků Dove pro suchou pokožku obnovuje hydrataci kůže a její bariérové vlastnosti.

 

Lidské tělo je tvořeno ze 70 % vodou, což platí i pro kůži. Pro správné fungování většiny buněk a systémů v organizmu je proto nutné dostatečné množství vody. Vysychání pokožky způsobují extrémní teploty a UV záření, nadměrný kontakt s vodou, popřípadě s chemickými látkami, ale také stárnutí a některé vrozené dispozice, především atopický ekzém. Přiměřený obsah vody, neboli hydratace je pro pokožku velmi důležitá. Plní nejen kosmetický efekt z hlediska komfortu, ale je nezbytná i pro správné fungování kůže jako celku. Kromě subjektivně nepříjemných pocitů suchá kůže přináší i zvýšení rizika vzniku některých kožních onemocnění.

Ochranná funkce kůže je významně ovlivněna obsahem a složením tuků v epidermis. Film na povrchu udržuje kůži vláčnou, pružnou a představuje významnou bariéru proti mikrobům“, říká MUDr. Monika Arenbergerová z Dermatovenerologické kliniky FNKV v Praze. „Pokud není množství vytvořených lipidů na kožním povrchu dostatečné a kůže tak nemůže plnit svou ochrannou funkci, je třeba lipidy dodávat z vnějšku prostřednictvím kvalitních lokálních preparátů,“ doplňuje MUDr. Arenbergerová. Dobrý hydratační prostředek přitahuje vlhkost z okolního prostředí do kůže a vytváří bariéru mezi kůží a okolím, aby se zpomalilo vypařování vody z kůže.

 

Pro péči o suchou pokožku jsou určeny výrobky řady „Dove intenzivní péče pro velmi suchou pokožku“, které kombinují dvě silné složky – vyživující olej a hydratační krém. Nová řada zahrnuje tělové mléko, krém na celé tělo a intenzivní krém na ruce. Účinnost těchto produktů byla ověřena v rámci dermatologické studie, která proběhla v dubnu 2008 na Dermatovenerologické klinice FNKV v Praze. Do studie bylo zařazeno 100 dobrovolníků, kteří si po dobu jednoho měsíce aplikovali minimálně jedenkrát denně výrobky Dove pro suchou pokožku na obličej, ruce a nejsušší partie kůže.

Zjištěné výsledky byly více než uspokojivé:

  • Dove pro suchou pokožku se velmi dobře nebo dobře vstřebával u 95 % osob.
  • Kůže byla po používání krému méně vysušená, více vláčná, hebká a pružná v průměru u 80,5 % testovaných jedinců.
  • 99 % osob nepociťovalo po aplikaci pálení, zčervenání nebo svědění kůže.
  • 99 % jedinců označilo Dove pro suchou pokožku jako naprosto vyhovující pro denní péči.
  • Hydratace pomocí korneometrického měření se statisticky významně zvýšila na obličeji o více než 13 % a na rukou téměř o 15 %.

Desetičlenný expertní tým dermatologů označil novou řadu výrobků Dove jako výbornou péči o velmi suchou pokožku, protože každodenní aplikace obnovuje hydrataci kůže a její bariérové vlastnosti“, dodává MUDr. Arenbergerová, odborná garantka studie.  

Reklama