Nosí nás věrně po celý život. Nereptají, nestěžují si ani neodmlouvají. Poctivě chodí, běží, utíkají, či se jen tak pozvolna loudají. Naše nohy.

Mnohdy na ně zapomínáme, jako by byly pouhou popelkou naší tělesné schránky. Zatímco obličej hýčkáme krémy, masážemi a líčidly a vlasy šlechtíme výživnými šampóny, na naše věrné nositelky nám jaksi nezbývá čas.

A přitom ony především si zaslouží naši láskyplnou péči, jemné doteky a odborné ošetření. Chceme přece, aby nám dobře sloužily, ne?

Každý člověk by měl jednou za čas navštívit pedikúru a nechat odborníka, aby se našim nohám náležitě věnoval.

O krátký rozhovor jsem požádala v kosmetickém salonu ve Vydrově ulici v Praze, jehož majitelkou je paní Dana Grúlová. Její salon poskytuje veškeré služby, které souvisejí s péčí o zdravý a upravený vzhled, a klientům se zde věnují zkušené odbornice.

Letité zkušenosti v péči o nohy má i zdejší pedikérka Hana Bartůšková, která mi zodpověděla pár dotazů.

 

Jak často navštěvovat pedikúru?

 

To je otázka, na kterou se ptá mnoho zákazníků. Ideální frekvence je jednou za 4 týdny, ale jako u jiné péče velmi záleží na tom, zda klient má nějaké problémy, jako jsou třeba zarostlé nehty či plísně,zda je třeba diabetik nebo  je-li celý den v neprodyšné obuvi. Těm se návštěvnost pedikérky doporučuje častěji, zhruba jednou za 3 týdny.

 

 

V jakých případech návštěvu neodkládat?

 

Návštěvu pedikéra zásadně neodkládat při výskytu plísní - tento problém si bohužel mnoho lidí raději nechá pro sebe, stydí se a pak je léčba zdlouhavá. A samozřejmě při výskytu některých náhle vzniklých problémů, prasklin kůže, nehtů... Když nejsou nohy, jak mají být, tak hurá k odborníkovi.

Skutečně není nutné se stydět.

 

 

Jak probíhá klasické ošetření nohou?

 

Klasické ošetření u nás probíhá namočením nohou do perličkové lázně s kvalitní změkčovací solí (nedoporučujeme pěny, vyjdou levněji, ale vysušují), ošetření nehtů, nehtového lůžka, prasklin na patách, odstranění zrohovatělé kůže, odstranění kuřích ok. Když je noha v pořádku, může si klient dopřát masáž, parafínovou lázeň, lakování nehtů, nebo jen odejít s aktivním přípravkem vetřeným do kůže.

 

Jak mají lidé správně o své nohy pečovat?

 

 

Maminky by měly dětem již od dětství vštěpovat zásady správné hygieny. Mnoho lidí neví, jak je například důležité dbát na dostatečné vysušení meziprstního prostoru po koupeli. Vlhké prostředí totiž přeje plísním a v kombinaci s neprodyšnou obuví je na problém velmi rychle zaděláno. Důležitý je i vhodný výběr ponožek – nejvhodnější jsou bavlněné, které dobře sají, a naprostou samozřejmostí by měla být jejich každodenní výměna.

Reklama