Britští vědci dostali ve výzkumu, při němž budou používána hybridní embrya a podpůrní sourozenci, zelenou. Poslanci britské Dolní sněmovny během sedmihodinového jednání přehlasovali konzervativní menšinu snažící se používání hybridních embryí zakázat. Británie se tak může dočkat velkého rozvoje genetiky. Sám britský premiér Gordon Brown výzkum schvaluje. Podle něj jsou embrya pro další výzkum kmenových buněk nezbytná.

Během tohoto výzkumu je lidská DNA vkládána do zvířecího vajíčka, v němž se dva týdny pěstují kmenové buňky přijatelné pro lidský organismus. Tyto kmenové buňky se v těle následně přemění na jakýkoli jiný typ buněk. Jejich transplantace pomáhá nemocným leukémií nebo rakovinou kostní dřeně. A někteří vědci se dokonce domnívají, že právě díky výzkumu kmenových buněk s využitím hybridních embryí budou moci objevit léky na Parkinsonovu chorobu.

 

Proti povolení se postavili někteří římsko-katoličtí členové vlády a náboženští vůdci. Používání hybridních embryí pro výzkum je zakázáno například v Austrálii, USA nebo Kanadě.

 

Reklama