Jak netloustnout na Vánoce přesto, že peču z másla, spojuji cukroví máslovými krémy, salát je z klasických surovin a řízky hlavně vepřové?
Je to jednoduché. Zvýšíme pohyb.

Na Štědrý den, jako každoročně, vyjedeme do hor, kde není nedostatek sněhu jako ve městě. Vezmeme s sebou našeho psa a ruksak plný sušeného chleba a jablíček, projdeme se po hřebenech Krušných hor, kde už máme svá místečka, kam také lesním zvířátkům nadělíme něco na zub, absolvujeme koulovanou bitvu holky proti klukům a dáme si v místní hospůdce horký punč. Platí ti, co prohráli.

Pak jedeme domů, po cestě se ještě zastavíme u rodičů na štrůdl a čaj a předáme dárečky. Za tmy jsme doma, a to už je pak klasika, pohádky, stromeček, dárečky a pak pěšky na půlnoční mši.
To se to krásně usíná, po takové vycházce, a druhý den žádné dlouhé vylehávání, neboť v deset hodin začíná velký mač v sálové kopané. Pěkně ženy proti mužům a není nouze o legraci. Odpolední siesta s grilovaným prasátkem je opět zakončena pohybem, tentokrát na bruslích. To by člověk neřekl, jak to za ten rok zapomene.

Druhý svátek vánoční se pokoušíme nezmrzačit se na lyžích či běžkách, a když do těchto sportovních aktivit přidám ještě minimálně 4 hodinové procházky denně s čoklíkem, zjistím, že jsem nepřibrala ani deko a že to vánoční mlsání je vlastně fajn. Jediné, co mě z toho bolí, není přeplácaný žaludek, ale namožené svaly.
Takže doporučuji se klidně nacpat, ale pak to jít vyběhat, jde jen o to překonat vlastní lenost a pohodlnost... a tak Vám všem přeji zdravé vánoční mlsání, a pokud možno bez následků. :o)
                                                                                                                                                                                                               murena


Milá mureno,
teď si s dovolením trochu rýpnu. Podle těch namožených svalů to vypadá, že se hýbete jenom o těch Vánocích. :-)))
Ale stejně vám posílám 500 bodů
Reklama