Dnes v našem seriálu pokračujeme charakteristikami znamení Lva a Panny.

Lev

Slunce vstupuje do znamení Lva 22. nebo 23. července.
Jedná se o pevné ohnivé znamení a vládcem je Slunce.
Lvi jsou rádi v centru pozornosti a dění.
Podobně jako v případě Beranů se jedná o dominantní osobnosti. Ovšem na rozdíl od Berana, jenž je bojovník a válečník a o své místo na Slunci je připraven se poprat, Lvi očekávají, že jejich okolí samo od sebe uzná jejich velikost a vznešenost. Jsou důstojní, velkorysí, tolerantní a šlechetní. Milují děti a podporují utlačované.
Velkorysí jsou ovšem za předpokladu, že jejich okolí uznává jejich velikost. Pokud nabudou dojmu, že jsou přehlíženi a jejich ješitnost je tím poraněná, jako praví Lvi uraženě řvou.
Jako každé ohnivé znamení mají výbornou intuici. Lvi mají rádi luxus a rádi odpočívají. Za svůj životní styl (nebo v případě nepříznivé životní situace za touhu po tomto životním stylu) se ani v nejmenším nestydí, neboť jej považují za své výsostné právo.

Lvi se dobře uplatní ve vedoucím postavení. Jsou dobří politikové, uplatní se v médiích a zábavním průmyslu. Jsou dobří herci, spisovatelé a umělci. Neradi jsou v podřízeném postavení, a pokud jim již nic jiného nezbývá, snaží se i na takovém místě působit svým lvím magnetismem.
Mezi slavné Lvy patřili například Napoleon Bonaparte a František Josef I.
Mezi Lvy moderní doby, kteří nezapřou své sluneční znamení, patří i Benito Mussolini, Fidel Castro, Jásir Arafat a Menachem Begin. Velmi typickou Lvicí byla i manželka bývalého amerického prezidenta Johna F. Kennedyho Jacquelina Kennedyová.
Spisovatelé Alexander Dumas, Guy de Maupassant a Boleslaw Prus byli rovněž Lvy.
Lev byl i švýcarský zakladatel analytické psychologie (na nějž ještě přijde v tomto seriálu řeč) Carl Gustav Jung. Mezi známé české Lvy patří například Eva Pilarová a Janek Ledecký. Zakladatel analytické psychologie švýcarský psychiatr Carl Gustav Jung ve svém díle mnohokrát prokázal své lví kvality důrazem, který kladl na intuici.

Manželka amerického prezidenta Johna F. Kennedyho, Jacquelina Kennedyová, byla opravdu celý život velmi typickou Lvicí. Rovněž zpěvačka Eva Pilarová nezapře své lví vlastnosti.

Panna

Slunce vstupuje do znamení Panny 22. nebo 23. srpna.
Jedná se o proměnlivé zemské znamení a vládcem je Merkur.
Znamení Panny je v mnoha směrech pravým opakem předcházejícího znamení Lva.
Panny bývají citově chladnější a emocionálně rezervované. Mají velký smysl pro detail. Jejich myšlení je bystré, střízlivé, konkrétní, racionální a analytické.
Jako všechna zemní znamení jsou praktické a velmi opatrné ve finančních záležitostech. Jsou důkladné, spolehlivé a důvěryhodné. Jsou velmi skeptické vůči všemu novému a samozřejmě i vůči všem věcem mezi nebem a zemí. Pokud se věnují esoterickým vědám, často se zabývají otázkami diet, zdraví a racionální výživy. Postrádají schopnost nadšení a jsou velice kritické. Není lehké je získat pro nějaký nový projekt nebo iniciativu.

Panny se výborně uplatní v zaměstnáních, kde se vyžaduje vysoké pracovní nasazení, pořádkumilovnost, pečlivost a systematičnost. Jsou skvělí úředníci a účetní.
Rovněž bývají velice oblíbení jako státní zaměstnanci, neboť zpravidla neprojevují přílišné ambice a jsou spokojeni i v podřízeném postavení. Bývají výbornými lékaři.
Jejich technický talent a smysl pro praktické a konkrétní věci z nich činí rovněž dobré řemeslníky a techniky.

Mezi slavné Panny patří například spisovatel Theodore Dreiser a režisér Elia Kazan. Francouzští králové Ludvík XIV. i Ludvík XVI. Slavný kardinál Richelieu (i když kardinál Richelieu si ve své kariéře počínal spíše jako typická Váha).
Dále jsou zrození ve znamení Panny anglická královna Alžběta I. a americký prezident Lyndon B. Johnson. A z našich českých osobností narozených v tomto znamení si připomeňme herečky Ljubu Skořepovou, Zoru Jandovou a Martu Vančurovou. Rovněž Hana Zagorová je narozená ve znamení Panny. Ani muži nezůstávají pozadu – mezi Panny patří například Radoslav Brzobohatý a Petr Haničinec.

    
Reklama