MIG 21 - chlapecká taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 Smíchova. Svoje postavení na hudební scéně jenom upevnili loňskou deskou nazvanou ALBUM, kterou vydali po deseti letech. Hrají spolu už od roku 1998 a stále neztratili nic ze své na energie, spontánnosti, originality a radosti ze hraní. K vidění budou letos na open air festivalu Okoř. Co chystají?

Zeptali jsme se Tomáše Poláka

migVíte, po kolikáté na Festivalu Okoř vystupujete? Pamatujete si, kdy to bylo úplně poprvé a jaké skladby
jste hráli?

Tak to vím náhodou úplně přesně, bylo to v roce 2001, v srpnu. Tou dobou jsme měli hotové první album, takže zcela určitě zazněly všechny písně z prvního alba. Jiné jsme koneckonců neuměli zahrát.

Proč sem jezdíte tak rádi?
Máme romantickou povahu. Rezidua našich trampských duší se vždy zachvějí při pohledu na tu překrásnou zříceninu nad podiem. A dobře tu vaří.

Letošní ročník je v pořadí patnáctým, co popřejete Festivalu do dalších let?
Takže především určitě to, co se přeje vždycky: Ještě jednou tolik! Hodně zdraví! Živijooo! atd.

Jaký máte připravený repertoár, a můžeme se těšit na něco speciálního?
Připravený repertoár máme moc krásný. Oproti našemu prvnímu vystoupení na Okoři už nemusíme hrát všechny písně, které jsme vytvořili, takže vybíráme to nejlepší, a to převážně z naší poslední desky jménem ALBUM, doplněné starými, dobrými, protřelými našimi hity.

A co vaše další kapelové plány?
Píšeme s Jirkou novou píseň, do léta musí být hotová, nutíme Pavla Hrdličku, aby dostřihal klip k písni Discobůh a snažíme se být spolu šťastní.

Více informací na www.mig21.cz

okor

Předprodej na FESTIVAL OKOŘ odstartoval 1. června v síti Ticketportal. Tradičně bude zajištěna kyvadlová doprava z Prahy a Kladna, využít lze i prázdninový vlak. Pravidelně aktualizované informace naleznete na úplně nových webových stránkách www.festivalokor.cz a www.facebook.com/festivalokor.

Reklama