Před rokem StarDance lákala k obrazovkám rekordní počty diváků. Nejen proto je nyní v plném proudu příprava dalšího pokračování. Opět se můžete těšit na osm tanečních párů složených ze známých osobností českého showbussinesu a profesionálních tanečníků. Znovu vás uchvátí elegance tanečního kroku a nádherné róby. Pořadem vás provedou jak jinak než Tereza Kostková a Marek Eben. Tak si nezapomeňte pustit svou televizi každou sobotu večer od 3. listopadu.

 

Jaká jsou pravidla?

Pravidla budou stejná jako v loňském roce. Vysílat se bude každou sobotu po osm týdnů vždy v přímém přenosu. Taneční páry budou hodnotit jak čtyři rozhodčí přítomní ve studiu, tak i diváci. Ti budou moci posílat své hlasy pomocí sms na jedno telefonní číslo se jménem celebrity, kterou si přejí vidět tančit i příště.

 

Pár, který se probojuje až do finále, bude pasován na Krále a Královnu tanečního parketu. K tomuto titulu však vede složitá cesta a spousta dřiny, potu a modřin. Trénink totiž začíná už dva měsíce před prvním přímým vysíláním a pokračuje během celého soutěžního klání. Je to určitě potřeba, protože každý týden budou muset předvést taneční páry standardní nebo latinsko-americký tanec. Od pátého pokračování tančí dokonce oba tance.

 

Celebrity učí všechny kroky a tance jejich profesionální taneční partner. Ten také vymýšlí veškeré choreografie. Jaké pokroky taneční páry dělaly a jak se měnil vztah mezi nimi budete moci sledovat vždy ve sběrném dokumentu, který se bude pouštět během přímého přenosu.

 

Co přinesla první řada StarDance

Kromě spousty zábavy zvedla StarDance nevídaný zájem o společenské tance. Najednou se naplnily různé taneční kurzy. Větší pozornost se nevzbudila jen u diváků, ale také u sponzorů, kterou uvítaly hlavně taneční soutěže, které byly do této doby neprávem přehlížené. Tanec se stal konečně vyhledávanou aktivitou.

 

Jak změnila StarDance život moderátorům

Tereza Kostková teď nejvíce tančí kolem svého syna Toníčka a samozřejmě také s ním. Sice je to zatím jen takový objímací obkročák, ale komu by to vadilo. Už se moc těší na Marka a celý štáb, to bude určitě teprve nějaký ten tanec! Je také zvědavá, co předvedou nové sestavy soutěžících. Je mezi nimi spousta Tereziných oblíbenců, takže je skutečně napjatá. Má dokonce tolik odvahy, že by si sama sebe dokázala mezi tančícími celebritami představit. Tanec má ráda a nevidí důvod, proč by se mu měla vyhýbat.

 

Loni Markovi Ebenovi StarDance vzalo poklidný advent, ale zas až tolik si nestěžuje, protože zážitky a zkušenosti, které mu soutěž nabídla, byly rozhodně obohacující. O společenském tanci toho zase tolik nevěděl, takže sledování toho, jak se vyvíjely tréninky, ho přesvědčilo o tom, co se za tou krásou sladěných kroků všechno skrývá. Zábava i dřina. Díky tanci si vzpomněl i na své trapasy spojené s tanečními. Nikdy si totiž nebyl schopný zapamatovat jméno partnerky. Sám se v tanečních dost ulíval, dokud tam nezačal chodit se svým děvčetem. Teprve s ním ho to začalo pořádně bavit. Možná i proto, že jeho dívka uměla tančit výtečně.

 

A na koho se můžeme těšit?

V letošní StarDance vystoupí například Michal Dlouhý se svou profesionální taneční partnerkou Michaelou Gatěkovou. Přehlídková mola na dva měsíce opustí Monika Žídková pod vedením Jana Halíře. Stáří nezastaví ani Jiřího Schmitzera a určitě pořádně protočí Simonu Švrčkovou, která se tanci věnuje už od svých 13 let. Vanda Dětinská bude učit taneční kroky sportovního komentátora Roberta Zárubu. Štěpánka Hilgertová vyměnila pádlo za Michala Němečka, který se určitě postará o to, aby v tom na parketu moc neplavala. Aleš Valenta nám jistě ukáže nějaké akrobatické kousky se svou taneční partnerkou Ivou Langerou, jen doufám, že lyže nechá v šatně. To, že Tatiana Vilhemová je nejen výborná herečka, ale i tanečnice, nás určitě přesvědčí se svým tanečním kolegou Petrem Čadkem. A poslední pár se bude skládat ze zpěvačky Lenky Filipové a Michaela Petra.

 

Na židličky porotců zasednou Mahulena Bočanová, Tatiana Drexler, Richard Hes a Zdeněk Chlopčík.

 

Líbila se vám první StarDance? Budete sledovat i druhou řadu? Který taneční pár typujete na vítěze? Jak se vám líbí Marek Eben a Tereza Kostková v rolích moderátorů? Tančíte ráda? Máte nějaké pikantní historky z tanečních?

 

zdroj: Česká televize

Reklama