Cudnost především
Ve čtyřicátých letech je společnost přeci jen ještě poněkud puritánská. Vedou tedy jednodílné plavky. Herečka Elizabeth Taylor se ovšem ani tak nechtěla vzdát své ženskosti, a tak volila alespoň modely s větším výstřihem.

Pin-upky
Marilyn Monroe si libovala v takzvaných pin-up bikinách. Ty konečně odhalily více kůže. Spodní díl měl vysoký pas a je tak vhodný pro ženy, které chtějí zamaskovat větší bříško.

Čím méně látky, tím lépe
Průkopnicí minimalistických bikin byla herečka Brigitte Bardot. A zpočátku za to schytala opovržení společnosti. Lidé byli přesvědčení, že pro slušnou dívku se takové modely nehodí. Časopis Modern Girl o Brigitte napsal, že žádné děvče s taktem a slušností by si na sebe takovou věc neobléklo. V šedesátých letech ovšem začaly herečku kopírovat i další dívky.

Jednodílné červené
Když se řekne seriál Pobřežní hlídka, každému, kdo viděl alespoň jednu epizodu, se musí automaticky vybavit sličné záchranářky a silní záchranáři. V popředí je samozřejmě sexbomba Pamela Anderson. Červené vykrojené plavky ve stylu pobřežní hlídky slaví úspěch dodnes.

Klasické černé bikiny
Klasikou se nedá nic zkazit. Malé černé neboli koktejlky mají obdobu i mezi plavkami. Jednoduché černé dvoudílné plavky na sebe oblékla herečka Angelina Jolie ve filmu Lara Croft. A ukázala v nich dokonalou figuru.

Bondgirl a její oranžové bikiny
Ikonické jsou také plavky, které oblékla herečka Halle Berry v bondovce Dnes neumírej, ve které si zahrála po boku Pierce Brosnana. Nutno podotknout, že oranžové dvoudílné plavky jí padly jako ulité a díky své perfektní figuře by je určitě hravě oblékla i dnes.

Aby bílá bílou byla
Jednoduchost zkrátka na přelomu tisíciletí frčela. Důkazem jsou i plavky, které si vzala herečka Cameron Diaz na natáčení filmu Charlieho andílci. U bílých modelů je ovšem potřeba mít k dispozici čisté moře.

Foto: Profimedia

Čtěte také:

Reklama