První jarní den jsem strávila v Zoo Praha, abych se na vlastní oči po letech přesvědčila, jak je tam stále krásně. K vidění je letos navíc opravdu nevídané množství mláďat. Od začátku roku se v Zoo Praha narodilo nebo vylíhlo 242 mláďat v 74 druzích zvířat. Mně osobně ale nejvíc upoutali malí sloníci, kteří jsou právě v tom nejúžasnějším věku, kdy už samostatně objevují svět, ale zůstala jim ještě ta nádherná dětská hravost. Starší Max teď váží přesně 766 Kg a mladší Rudi 544 Kg (údaje k 3. 5. 2018, zdroj: Facebook Zoo Praha). V Údolí slonů se vyplatí postát u výběhu nějaký ten čas. My jsme se třeba bavili tím, jak Rudi proháněl ptáky, kteří do výběhu přilétají paběrkovat.
Hvězdami Zoo Praha jsou mláďata slona indického Max a Rudi!
Rudi na výzvědách:
Hvězdami Zoo Praha jsou mláďata slona indického Max a Rudi!
Podívejte se, jak slůňata vypadala před necelým rokem. Rostou jako z vody, že?

Také mláďata tygra malajského (narozená v říjnu 2017) Bulan a Wanita už chodí do venkovního výběhu, když je hezké počasí.
Mláďata tygra malajského (narozená v říjnu 2017) Bulan a Wanita už také chodí do venkovního výběhu, když je hezké počasí.
Tygřata jdou poprvé ven:Děláte si starosti, zda svého potomka nosit v šátku, či ne. Mangusta trpasličí má ohledně přenášení dětí jasno:
Mangusta trpasličí s mládětem
Mláďata psouna prériového, která vykoukla z nory tento víkend, jsme nezastihli, protože jsme k výběhu už asi přišli v době, kdy doma koukala na večerníčka. Rodiče nám ale zapózovali i s večerní mňamkou.
V Zoo Praha se narodila také mláďata psouna prériového
Mládě guerézy pláštíkové, kterou 29. dubna pokřtil herec Saša Rašilov, dostalo jméno Abu. Krásný nosánek má, že?
Mládě guerézy pláštíkové
V dětském koutku je k vidění jehně ovce domácí kamerunské.
 V dětském koutku jsou je k vidění jehně ovce domácí kamerunské
Mládě klokana Benettova ještě u mámy v kapse, ale už ho prý zastihnete i celého venku. Tady evidentně vystrčil jen prstíček, tedy tlapičku.
Mládě klokana Benettova ještě u mámy v kapse, ale už ho prý zastihnete i z kapsy venku.

foto: Petr Macák (sloni, psoun prériový) a Petr Hamerník/Zoo Praha

Víte, že Zoo Praha…

Kam na jídlo?

My jsme měli oběd hned u hlavního vchodu v Restauraci Oceán. Chutné a cenově sympatické menu, velmi příjemná obsluha. A protože jsme strávili v zoo skoro celý den, dali jsme si ještě lehčí večeři v indickém stylu v Gulab Restaurant v horní části zoologické zahrady u Údolí slonů. Tam s námi na venkovní zahrádce hodovali i nebojácní vrabčáci, z kterých byly nadšeny evidentně všechny děti kolem nás. Obě provozovny mohu vřele doporučit. A u restaurace v Gočárově domě jsme ještě ochutnali výbornou točenou zmrzlinu – konkrétně vanilkovou. 

Oficiální stránky Zoo Praha

Přečtěte si také

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit