cl.jpg
Foto: Profimedia

Hudební vášeň

Olivia Newton-John vždy upřednostňovala svou hudební dráhu, která není vůbec zanedbatelná. Milovala hlavně country a dvanáctkrát byla nominována na prestižní cenu Grammy, z toho čtyřikrát nominaci proměnila. Filmová píseň Hopelessly Devoted to You byla nominována na Oscara.

Vyzrálá středoškolačka

S hereckou kariérou začala úspěšná zpěvačka v roce 1965, ale výrazně zazářila až o několik let později ve filmovém muzikálu Pomáda (1978) po boku Johna Travolty. Přestože jí v té době už táhlo na třicítku, celkem přesvědčivě ztvárnila roli středoškolačky. A nebyla jediná, kdo byl o dost starší než jeho filmová role. To takové Stockard Channing, která si zahrála rovněž středoškolačku Betty Rizzo, bylo při natáčení už třiatřicet. Olivia Newton-John ovšem roli Sandy skoro odmítla, protože se pro ni cítila příliš stará. Jedním z rozhodujících faktorů pro ni byl John Travolta, který opravdu stál o to, aby s ním Pomádu natočila.

Děsivá náhoda

Role Teen Angela v Pomádě byla prý původně nabídnuta Elvisovi Presleymu, ale nakonec si ji zahrál Frankie Avalon. O to děsivější byla skutečnost, že Elvis Presley zemřel zrovna v den, kdy se natáčela scéna, ve které Rizzo zpívá plakátu Elvise: „Elvis, Elvis, let me be, keep that pelvis far from me.“ (Elvisi, Elvisi, nech mě být a drž ty boky dál ode mě).

cl2.jpg
Foto: Profimedia

Praskající kalhoty

Černé kalhoty, které měla Olivia Newton-John v poslední scéně, byly tak úzké, že v nich herečka nemohla ani sedět. Během natáčení se dokonce několikrát zničil zip a kalhoty se musely zašívat. Scény na pouti se navíc točily v extrémně horkém počasí. Ikonický kus oblečení se i s rozbitým zipem v roce 2019 vydražil za v přepočtu čtyři miliony korun.

Láska na place

Při tvorbě Pomády prý po představitelce Sandy pokukoval kromě Johna Travolty i Jeff Conaway, který si zahrál frajírka Kenickieho. Nesebral ale odvahu, aby ji pozval na rande. Nakonec se na jednom večírku zahleděl do hereččiny sestry Rony Newton-John a mezi lety 1980 až 1985 byli manželé.

Léčivé konopí

S rakovinou prsu bojovala herečka dlouhých třicet let – nemoc se jí vrátila potřetí a tentokrát se jí stala osudnou. K léčbě využívala v posledních letech rostlinnou medicínu a manžel pro ni pěstoval léčivé konopí. Bohužel to nestačilo a 8. 8. 2022 herečka a zpěvačka zemřela. 

Zdroje: Insider, Vanity Fair, ČSFD, Wikipedia, Little Things, People

Reklama