Můj dnešní hrdina, o kterém chci vyprávět, byl nesporně velkou hvězdou němého filmu a studio ho rozmazlovalo úplně jinak než všechny ostatní hvězdy. A on, jako ostatní hvězdy, byl unavován reklamami, slavnostními premiérami, propagačními večery, návštěvami nemocnic a podobně.
Ale druhá strana mince byla lesklá.
Spousta pozornosti, spousta slávy, a zatímco ostatní herci museli pracovat v jakémkoliv počasí, jeho kontrakt mu zajišťoval náhradníka, zatímco ostatní pracovali těžce, a nebyli docenění, on vydělával neuvěřitelné sumy.
Během éry němého filmu byl největší filmovou hvězdou Warner’s Brothers. A na oplátku on byl páteří finančního úspěchu celého studia.

Při několika příležitostech, kdy se zdálo, že Warner´s Brothers studio bylo na pokraji finančního krachu, to byl úspěch (hlavně finanční úspěch) jeho filmů, který zakryl propadáky kolegů, jakými byl John Barrymore.
V jeho filmových příbězích to byl jeho hrdina, kdo zachránil situaci – v opravdovém životě to byl zase on, kdo zachránil studio.

Zde je například jeden z jeho filmů: staré zlatokopecké městečko, spousta drsných charakterů. Náš hrdina (aby mohl nenápadně projít městem) si nasadí falešný vous. Ale jak se dá předpokládat, maska spadne a hrdina prchá před lynchujícím davem. Samozřejmě uprchne a později městečko zachrání. To byl náš hrdina.
V roce 1926 byl slavnější a oblíbenější než Chaplin, Fairbanks nebo Valentino.

V této před-Oskarové době byl zvolen nejoblíbenějším hercem filmového plátna. A jeho tiskový mluvčí z něj udělal příklad všech příkladů: milý, spolehlivý, milující svoji matku, skvělý vztah k dětem atd.
Ale tato “jednička” byla snad nejtemperamentnější hvězda své doby a jeho půtky s režiséry nebo kolegy herci byly legendární. I přesto, že nikdy nepil, občas byl těžko ovladatelný, honil své kolegy, rozezleně štěkal své námitky i na nejslavnější režiséry.
Ale jako superhvězdě, co zachránila Wartner´s brothes – vše bylo prominuto a zapomenuto. V době své největší slávy dostával 12 000 dopisů týdně a nejlepší scénaristé pro něj psali filmy.
Warner Bros. filmová temperamentní star, která si podmanila srdce celého národa, tento největší idol roku 1926, který na bedrech svého úspěchu nesl studio érou němých filmů až do zvukové éry – sám nemohl mluvit.
Je to totiž německý ovčák Rin-Tin-Tin.

A ten falešný vous, o kterém jsem mluvil?
To se v jednom filmu vydával inkognito převlečen za vlka.  

    
Reklama