profimedia-0296193978.jpg
Foto: Profimedia

Herečka známá například z hororové série Halloween měla v minulosti velmi blízko k návykovým látkám. V rozhovoru pro Variety například prozradila, že se s ní o drogy dělil vlastní otec. A nebyli jediní z rodiny, kteří propadli závislosti. Její bratr Nicholas zemřel v jedenadvaceti letech na předávkování heroinem.

Po roce 1989 byla herečka závislá na lécích tlumících bolest. Stalo se to poté, co si nechala odstranit nevzhledné oční váčky. A aby toho nebylo málo – léky na bolest herečka zapíjela alkoholem, čímž se dostala do spárů dvojnásobné závislosti.

Až článek v magazínu Esquire o podobné závislosti spisovatele Toma Chiarelly prý herečce otevřela oči a ona se rozhodla vyhledat pomoc. Od té doby je čistá, což nedávno připomněla i na svém Instagramu, kde sdílela retro fotografii s lahví alkoholu.

„Před dávnou dobou, v daleké galaxii, jsem byla mladou hvězdou ve válce sama se sebou. Tehdy jsem to ale nevěděla. Skrývala jsem to. Byla jsem nemocná jako moje tajemství. S pomocí boží a s pomocí střízlivých andělů, které jsem měla kolem sebe, jsem střízlivá už 22 let. Tato vzácná fotka, kde hrdě popíjím při focení, mi pomáhá si vzpomenout, jak jsem byla na dně. Všem, kteří bojují, a všem, kteří jsou na cestě za střízlivostí: Držím vás za ruku,“ napsala herečka.