clanek.jpg
Foto: Profimedia

Magazín Tatler herečku nafotil a vyzpovídal pro zářijové číslo. Zatím jejím posledním významným počinem byla hlavní role v seriálu Dámský gambit, který pojednával o neuvěřitelně talentované šachistce Beth Harmon a její posedlosti vítězením. Dostala za ni Zlatý glóbus.

Děj seriálu začíná v padesátých letech, čemuž samozřejmě odpovídaly i kostýmy. I v reálném životě má ovšem Anya Taylor-Joy k módě padesátých či šedesátých let poměrně blízko. Mladá herečka se módou projektů, ve kterých účinkuje, ráda nechá inspirovat.

Nedávno dokončila snímek Poslední noc v Soho, který se odehrává v Londýně šedesátých let. „V tomhle filmu jsem na nohou měla poprvé bílé boty. A teď v nich žiju,“ řekla herečka v rozhovoru.

Kromě hereckých příležitostí přišla v rozhovoru řeč také na období lockdownů. Herečka prozradila, že to pro ni byla příležitost v klidu si sednout a popřemýšlet nad svým životem. Anya tento čas trávila ve svém domě ve Velké Británii a stala se vášnivou čtenářkou. Prý přečetla i knihu denně.

Součástí rozhovoru v magazínu je i série módních fotografií. U této příležitosti kostymérky herečku oblékly do několika luxusních modelů. Vynikala mezi nimi róba s volánky značky Dior, ve kterých Anya působila jako mořská panna. I další šaty, v nichž zapózovala ve vaně, byly od Diora.

Zdroj: Instagram Tatler Magazine, Tatler, Instagram Anya Taylor Joy