Čtenářka VěrkaH daruje krev, až na vynucené přestávky, pravidelně. Zjistila díky tomu, že má krev hustou a s vynikající srážlivostí...

K darování krve přivedli čtenářku VěrkuH její kolegové. Od té doby daruje pravidelně...

Dobrý pocit a dvě krevní skupiny

Všem, přeji krásný den .
Daruji krev, až na „vynucené“ přestávky ( těhotenství, drobné operace), od 21 let. První odběr byl úžasným i humorným zážitkem. Smutným impulsem bylo železniční neštěstí a výzva nemocnice o krve. Kolegové z práce neváhali ani chvíli a já nechtěla stát stranou. Byli jsme dobrá parta. Všechno probíhalo v pohodě, jen se mne lékařka ptala, zda neomdlévám a upozornila mě na nízkou váhu. Tehdy jsem při svých roztomilých 150 cm vážila 42 kg.
V Sokolově to taktně přecházeli (doporučená minimální váha je 50 kg). Později jsem s tím měla v Ústí nad Labem docela problém.
Ale zpátky, krev nějak nechtěla téct. I po vypití litru čaje nic moc. Prostě mám hustou krev a velmi dobrou srážlivost. Také jsem neomdlela, narozdíl od dvou mých kolegů, kteří váhu měli naprosto ideální a výšku téměř 180 cm. Takže místo toho, aby mě opečovávala banda chlapů, musela jsem se o ně postarat já. Přesto ten pocit, že můžete někomu pomoc nebo i zachránit život je prima. A volno či další výhody se také občas šiknou. Navíc to mám tak trochu jako drogu, neboť se mi po každém odběru příjemně zvedne krevní tlak na normální.
Dnes mám za sebou 27 odběrů. A pokud zdravíčko dovolí, ochotně budu dávat dál.
Asi se ptáte , proč jsou v titulku dvě krevní skupiny? Je to jednoduché, když jezdím darovat krev do Sokolova mám krevní skupinu A1 rh+, ale když jsem dávala krev v Ústí, měla jsem skupinu
A2 rh+. Vím, že je to maličkost, ale vždy pobaví. Že by se přesunem z jednoho okresu
do druhého „transformovala „ krev? Kdo ví.........

Užívejte si příjemný den ať darujete či nikoli.

VěrkaH

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. února 2012: Dárcovství krve

  • Jste dárkyní krve?
  • Jaký byl váš první odběr?
  • Kolik jste již absolvovala odběrů?
  • A pokud nejste dárkyní – proč? A uvažovala jste o tomto dárcovství?

Své příspěvky mi formou příběhů posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 21. 2. 2012 do 15.30 hodin. Z přispěvatelek vyberu jednu, kterou ocením krásným dárkem: doplněk stravy OptiTensin pro optimální krevní tlak. Pokud ale chcete mít šanci získat tento dárek, ať jsou vaše příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu.

OptiTesin

Reklama