Milé ženy–in,

Také už máte letos po dovolené?

Před týdnem jsem se vrátila z Tenerife a musím říct, že tam bylo opravdu krásně!

Moje dovolená byla převážně pasivního rázu – koupání v moři, v hotelovém bazénu, opalování, relax, večerní procházky. To miluju. Ale na druhé straně, když už někde v zahraničí jsem, ráda poznávám – přírodu, města… Takže jsem podnikla výlet kolem ostrova. Musím říct, že mě Tenerife nadchlo svojí rozmanitou krajinou. V jižní části ostrova se nachází přímořská rekreační letoviska Playa de Las Americas a Los Christianos – plná turistů, hotelů, restaurací, diskoték. Tam rostou palmy, oleandry, ibišky – prostě nádhera!

Směrem k severu je krajina chudá na rostliny – je tam velmi sucho – rostou tam opuncie, kaktusy různých druhů, sem tam najdete uměle zavlažované banánové plantáže. Ještě výše rostou kanárské borovice, lesy a úplně nejvyšším bodem je již neaktivní sopka Teide – její okolí je úžasné, tajemné, natáčely se tam filmy jako Hvězdné války nebo Planeta opic – jen pro představu.

 

 

Takže, milé dámy, pokud hledáte inspiraci pro ještě letošní, anebo příští dovolenou – Hurá na Tenerife.Jana


Milá Jano,
jsem ráda, že se vám dovolená vydařila, a snad jste naladila nebo inspirovala některé své kolegyně ženy-in, kam vyrazit příště.
Reklama