Snadno se díky své barvě i velikosti hledá, nemůžete ho zaměnit s jedovatým dvojníkem a nakonec si báječně pochutnáte. Jedinou nevýhodou výpravy na sírovec žlutooranžový (Laetiporus sulphureus) může být fakt, že někdy budete k jeho sklizení potřebovat žebřík. Jako správná dřevokazná houba totiž roste na oslabených kmenech a silných větvích listnatých stromů, na jejich výšku nedbaje. Takže při procházce parkem nebo alejí rozhodně zvedněte oči i do korun. Hlavně pokud se kolem vás nachází vrby, duby, topoly, akáty, ořešáky nebo ovocné stromy. Vyskytnout se může dokonce i na jehličnatém stromě, ale to je velmi vzácný úkaz. S velkou pravděpodobností, zvláště pokud se právě nacházíte ve vyšších polohách, půjde o příbuzný sírovec horský (má delší výtrusy). I ten je jedlý, avšak vzácný, takže by měl být ponechán na místě.

645e19b50b3bfobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Jak sírovec žlutooranžový poznat?

Vyrůstá bokem nebo spodní částí ze dřeva. Díky své barvě, kterou má i v názvu, září do dálky. Zvláště mladé plodnice mají výrazně okrově žlutý, naoranžovělý, případně až žlutočervený nádech. Jak stárnou, postupně blednou. Mladé plodnice jsou zpočátku hlíznatého tvaru, následně se proměňují do půlkruhu či vějíře. Mohou vzájemně srůstat i s okolními plodnicemi, s nimiž tvoří celé trsy. Někdy mají v průměru až jeden metr. Pod nepravidelně zvlněným a zvrásnělým kloboukem se zespodu ukrývají sírovitě žluté rourky.

Že si na houbě pochutnáte, zjistíte tak, že do dužiny zkusíte zapíchnout nůž. Je měkká, takže zajede velmi lehce jako do másla? Pak je v ideální kondici. Jak stárne, tvrdne a ztrácí šťavnatost i chuť. Dokonce začne být cítit po svítiplynu.

645e1a4eb3010blobid0.jpg
Foto: Shutterstock

Co se sírovcem v kuchyni?

Sázkou na jistotu je po mírném povaření už zmíněný řízek v trojobalu, ale fantazii se meze nekladou. Houbu lze využít třeba i do omáček nebo polévek.

Nejchutnější je prý sírovec rostoucí na vrbě nebo topolu. Naopak nejméně chutné a tužší rostou na dubu a akátu.

Zdroj informací: Česká mykologická společnost, Houbaření, Na houbách

Čtěte také: