Sbírání hub je pro mnohé z nás vášní, láskou i možností jak se podívat do krásné přírody našich lesů a hájů. V pondělí si o tom budeme povídat v tématu dne.

Předpokládám, že mnohé z vás o tomto víkendu vyrazí vyzbrojeny noži, koši, dětmi i manžely do lesů.

Že se již těšíte na to, jak upnete zrak k zemi a slídivým pohledem budete zkoumat jehličím a mechem pokrytou zem. Jak se těšíte, až na vás ty mršky hnědé vykouknou svým kloboukem.

Rostou, fakt rostou. Vím to, protože v úterý odpoledne jsem se utrhl z práce dříve a vyrazil do brdských lesů na houby. A našel jsem jich košík.

A mám pro vás výzvu. Až budete v lese, nezapomeňte na foťák. A foťte úlovky hub, i lidi. Střádejte nebo vzpomínejte an houbařské historky.

A v pondělí mi to pošlete.

redakce@zena-in.cz

  • Budeme si vyprávět historky z dětství i z dospělosti. O tom jak umíte zabloudit, jak jste v lese ztratily sebe, nebo klíče od auta…
  • Těším se i na vaše tipy kam chodit na houby i jak je zpracovat.
  • Neříkejte, že nemáte žádný vlastní osvědčený recept.
  • A aby se neřeklo, dám prostor i těm, co nemají houby v lásce. Vysvětlete mi proč?

Teď už se více rozepisovat nebudu, nechám to na pondělí.

Ale pamatujte, že v 10 hodin dopoledne zveřejním pravidla dvoudenní soutěže o zajímavé ceny. Tak určitě přijďte.

A už jste někdy grilovaly houby? Vezme se čerstvě utržený pravý hřib, či jiná pevná houba. Omyje se, lehce se osolí a dá se na gril. Grilujeme dle citu ze všech stran cca 10 minut, než se houba ogriluje a změkne. Pak se ještě teplá strčí do pusy a ÁÁÁÁCH – pocit podobný orgasmu!

A co za příspěvek, který bude dle mého nejlepší, dostanete? Naprostý unikát. Velký fotoatlas hub z Jižních Čech, který se nedá koupit v běžné distribuci. Více ZDE : http://www.velkyatlashub.cz/koupit.html

Reklama