shutterstock-581356408.jpg

Foto: Shutterstock

Jak z obrázku Josefa Lady

Kdo by neznal romantické krajinky z obrázků Josefa Lady. Cyklotrasa ve Středočeském kraji z Mnichovic má celkem 24 kilometrů, vede přes Hrusice a končí velkým náročným kopcem v Ondřejově, kde jako bonus najdete hvězdárnu. Tato stezka vám nabídne nádherné zážitky v podobě kouzelných výhledů do okolí. Pokud vám bude přát počasí, na tento výlet nikdy nezapomenete.

Babiččino údolí

Jak napovídá název celého údolí, jedná se o kraj, kde prožila své dětství spisovatelka Božena Němcová, která potom překrásnou krajinu plnou skal a čisté přírody popisuje ve svých knihách. Trasa je méně náročná, vhodná i pro děti, a můžete zde najít sousoší Babičky s dětmi, Viktorčin splav, Staré bělidlo a další věci a místa, která znáte z knihy. Na kolo sednete v České Skalici a po mostě přejedete řeku Úpu a dojedete až k rybníku Jindra, pak do Havlovic a skončíte ve Rtyni v Podkrkonoší. Trasa má asi 15 km.

profimedia-0392216405.jpg

Foto: Profimedia

Pohádky z Adršpachu a Broumovska

Slavné místo, které se pravidelně objevuje ve filmech a pohádkách, to je jezero a skály v Královéhradeckém kraji v Adršpachu. Najdete zde jak přírodní krásy (Adršpašsko-teplické skály, Broumovské stěny), ale i zajímavé památky či skanzeny. Je tu sice dost kopců, ale nebojte, najdou se tam i snadnější cesty. Středně náročná trasa má přes 20 km, začnete (a také skončíte) v Teplicích nad Metují, pojedete přes Zámeček Skály až do Adršpachu a zpět. Pohled na Adršpašsko-teplické skály rozhodně stojí za to.
 
Dobrodružství na jezerní stezce

Pokud patříte mezi zdatnější cyklisty a dáváte přednost delším a náročnějším trasám, vyzkoušejte trasy v jižních Čechách v okolí Lipna. Delší cestou můžete projet celých 45 km, kratší varianta pro rodiny s dětmi měří 32 km. Tu snazší opravdu zvládnete i s dětmi, i když je to spíš na celodenní výlet. Zážitkem na trase budou ale určitě dvě jízdy převozem přes Lipno.
 
Máte rádi výzvy? Zkuste Vltavskou stezku

Pokud patříte k těm odvážnějším a zvládnete sedět na kole celý týden a přespávat v kempech, zkuste si zajet třeba trasu od pramene k soutoku Vltavy s Labem. Vltavská stezka začíná na Kvildě a končí v Mělníce. Když dáte každý den kolem 50 až 60 kilometrů, za týden jste v cíli. Cestou projedete třeba přes Lipno, Rožmberk, Český Krumlov, Týn nad Vltavou nebo Prahu.

profimedia-0103060581.jpg

Foto: Profimedia

Zdroj: TZ SAZKA Tour, Redakce

Reklama