Film, který můžu vidět znovu a znovu, jsou Hřebejkovy Pelíšky.
Chytlavý děj, fantastické herecké obsazení, pohodová muzika a nááádherný humor. Film plný hlášek, které zná snad každý a které prostě zlidověly.
Opravdu ten film miluju :)
Pavla


A nejste sama :-)

Obrovská obliba tohohle filmu a emoce, které vzbuzuje, jsou možná způsobené i tím, že se sami tvůrci při práci skvěle bavili. Všichni herci z Pelíšků se v různých rozhovorech shodují na tom, že při natáčení panovala až neobvykle dobrá atmosféra. Může za to prý nejen dokonalá profesionalita všech zúčastněných, zkušených to matadorů, ale i pověstný klid režiséra Jana Hřebejka. U něj máte pocit, že film spoluvytváříte," vzpomíná Eva Holubová. Dovede si udělat legraci i sám ze sebe a užívá si práci jako dobré jídlo."

Představitel otce Šebka - skvělý Miroslav Donutil - se zase nechal slyšet, že v příštím filmu už přijme jen roli generála. Po poručíkovi v Černých baronech, nadporučíkovi v Tankovém praporu, kapitánovi v Pevnosti a majorovi v Pelíšcích je to podle něj jediný logický postup :-)

Milovník improvizací Jaroslav Dušek pravidelně odrovnával svoji filmovou partnerku Evu Holubovou. Vždycky si něco přidal, já se začala chechtat a nebyla k zastavení." Znejistil ji prý i ve chvíli, kdy byl v proslulé svůdnické scéně ochotný jít až do naha. Nakonec ale na svůj realismus doplatil - scénu, kdy učiteli Mašlaňovi chytnou v koupelně od plynové karmy vlasy, musel opakovat šestkrát, a protože nakonec materiál" došel, musel dostat příčesek.

 

Reklama