Ať už patříte k milovníkům stavebnice lego, anebo se jen chcete pobavit na adrenalinových atrakcích, v německém Legolandu si budou všechny děti připadat jako v ráji. A nejen děti! Brány se otevírají 1. dubna a zavírají 5. listopadu.

1. Miniland

Legoland

„Legoland leží v bavorském Günzburgu a je rozdělen do osmi tematických částí. Hned u vchodu vás uvítá miniaturní svět Miniland, svět zmenšený v měřítku 1:20,“ říká Jana Hájíčková, tisková mluvčí CK Neckermann, která sem pořádá pravidelné jednodenní zájezdy. Z lega postavený Berlín, přístav v Hamburku nebo švýcarský Luzern si jistě zaslouží vaši pozornost zejména díky tomu, že tady panuje čilý ruch. Stačí zmáčknout knoflík a v Benátkách se rozjede legolodička, na ranveji odstartuje legoairbus. Největší legostavbou Minilandu je ale mnichovská Allianz Aréna, na níž padl skoro milion kostek. Je tak hlavní dominantou zdejšího světa miniatur.

2. Lego X-treme

Legoland

Jenže až si vedle všimnete horské dráhy v další části Lego X-treme, už vás nic neudrží. Nikdo tady nekřičí: „Nasedejte! Poslední volná místa!“ Jen projdete turniketem, aniž byste něco platili, protože vstupenka platí skoro na všechny atrakce a můžete jezdit, kolikrát se vám zachce. Ocelové zábradlí vás dovede na nástupní plochu, obsluha se na vás usměje a zkontroluje pásy. Pak už si jen užíváte adrenalinovou jízdu. Až vám bude připadat, že v zatáčce na nejvyšším místě, která s vámi prudce smýkne do boku, musí vozík každou chvíli vyletět z dráhy, tak jste na omylu. Zůstane pevně na kolejích a vy se budete řítit téměř volným pádem.

3. Létající loď

Legoland

Výborná je také část Země dobrodružství, kde si na trase Indiany Jonese můžete vystřihnout plavbu na lodi deštným pralesem i jeskyněmi, s pády popředu i pozadu, pavouky i masožravými rostlinami a hlavně s dvanáctimetrovou vodní skluzavkou, kterou letíte na lodi dolů. „Kdo se bojí, že se zmáčí, může vyfasovat pláštěnku, ale bez ní je to mnohem větší legrace,“ dodává Jana Hájíčková.

4. Laserová střílečka

Legoland

Odtud už je to jen kousek k City policejní stanici, kde v zrcadlovém bludišti musíte policistům pomoci najít zločince. A pozor, cestu si budete muset najít i v prostoru s laserovými paprsky. K poměrně novým atrakcím patří Tempel X-pedition, kde nasednete po dvou do vozíčků, vyfasujete laserovou pistoli a musíte střílet do svítících terčů na figurkách z lega. Za každou správnou střelu se vám načítají body, takže na konci lehce zjistíte, kdo je z vaší dvojice vítěz.

5. Ninjago

Legoland

Oblíbené je i létající Ninjago, kdy se sevřeni v letce s dalšími odvážlivci vydáváte do vzduchu v sedačce opatřené křídly, která šikovnějším umožňují obracet se hlavou nahoru a dolů. Pokud se vám to nepodaří, hlavou dolů se ocitnete v Hero Factory, kde pevně připevněni pásy v otočném křesílku absolvujete let raketoplánem, který se vymkl kontrole.

6. Šlapací autíčka

Legoland

Park si můžete prohlédnout i z výšky, nasednete-li do šlapacích autíček, kde dráha padá a zase se zdvihá. Rovněž se dá vyjet nahoru v talíři na vyhlídkovou věž, která se pomalu otáčí, takže nahlédnete do všech míst. Uvidíte třeba, jak si malé děti užívají pirátský vodní svět a líté bitvy. K odpočinku slouží bájná Atlantida v podobě procházky podvodním tunelem, v němž plují živí žraloci, rejnoci, murény a další exotické rybky. Můžete vstoupit do kupole, kde máte vodní svět všude kolem, pozorovat batyskaf a legomodely tvořené statisíci a statisíci kostek. Plocha parku o rozloze zhruba pětadvaceti fotbalových hřišť vám dá trochu zabrat, ale zábava za to stojí.

Rady na cestu:

Legoland

  • Do zábavního parku můžete vyrazit autobusem s cestovní kanceláří Neckermann 7.5., 22.7., 27.8. nebo 28.9. Více informací na bezplatné lince 800 700 780, nebo můžete jet na vlastní pěst. Günzburg leží 100 km od Mnichova. Cesta z Prahy, která vede přes Plzeň, Rozvadov, Norimberk, směrem na Ulm, před nímž odbočíte přímo do Günzburgu, je dlouhá 470 km a trvá 5 hodin.
  • Kdo se bojí jazykové bariéry, určitě uvítá Český den v Legolandu, který pořádá CK Neckermann. Všechno je v češtině. Letos proběhne 28. září. Připravena bude řada akcí a workshopů pro malé i velké.
  • Vstupné stojí pro děti od 3 do 11 let 37 eur, pro dospělé a děti od 12 let 41,50 eur. Vyplatí se on-line rezervace, kdy zaplatíte skoro o 10 eur méně, anebo rodinná vstupenka pro 5 osob za 191 eur, kde mohou být všichni dospělí.
  • Chcete-li přijet na dva dny, můžete se ubytovat ve vesničce Feriendorf, která se nachází v těsné blízkosti parku Legoland. Nabízí ubytování v kempu, rytířských stanech, hotelu Ritterburg a v chatičkách s různou tématikou. Ve vesničce je pro děti řada atrakcí jako lanový park, bowling a mnoho dalšího. Občerstvit se můžete ve Steak House, anebo v buffetové restauraci.

*Více na www.legoland.de.

Foto: Legoland a CK Neckermann

Reklama