Krásný den,

posílám všem jeden tip na výlet do Jindřichova Hradce. Myslím si, že si v něm najdou zalíbení všechny věkové kategorie.

Rodině s většími dětmi vřele doporučuji navštívit zámek. Je opravdu nádherný. Mne nejvíce zaujala rotunda, ve které (pokud máte odvahu) si při prohlídce můžete  zazpívat a pak se kochat nádhernou akustikou. Pamatuji si, že jsem jako malá chtěla absolovovat všechny tři trasy prohlídky. Rodiče mne tedy jednoduše svěřili ochotné průvodkyni a sami se hodinku "bez malého trapiče" veselili v zámecké restauraci.

Trasy prohlídek jsou tyto: Adamovo stavení: klasická zámecká expozice s komnatami zařízenými ve stylu renesance, baroka, rokoka, empíru a klasicismu. K četnému nábytku patří množství obrazů, porcelánu. Jsou zde kromě jiného unikátní renesanční tzv. "Zelené pokoje" a vynikající obraz od Petra Brandla "Josef Egyptský se dává poznat svým bratřím". Gotický hrad: středověký hrad s původními interiéry, Královským sálem, minigalerií českých bájných a skutečných panovníků, hradní kaplí sv. Ducha, Černou kuchyní, Svatojiřskou legendou z r. 1338 - nástěnnou malbou-evropským unikátem, deskovou malbou z r. 1460 - Jindřichohradeckou madonou.

Černá věž - Hladomorna: prohlídka věže, hladomorny, pozůstatků nejstarší hradební kuchyně (dosud používané při slavnost. příležitostech).
Procházka staletími: prohlídková trasa s klasicistními pokoji, s vybavením přeneseným z černínského loveckého zámečku Jemčina, s mnoha obrazy. Dále prohlídka interiérů z 19. století, galerie portrétů Černínů, zahradního rondelu.

Otevírací doba:
Listopad-březen: pouze pro objednané skupiny
Duben-říjen: 9.00-16.00 denně kromě pondělí (začátek poslední prohlídky v 15.15 hod.)
Květen-září: 9.00-17.00 denně kromě pondělí (začátek poslední prohlídky v 16.15 hod.)
V srpnu vždy v pátek a sobotu se konají noční prohlídky.

Rezervování vstupenek:
Státní hrad a zámek, Dobrovského 1/I, 377 01 Jindř.Hradec Tel.: 384 321 279, fax: 384 321 391
Informace i na : e-mail: zamekjindrichuvhradec@elsynet.cz

Naopak pro rodinu s menšími dětmi se hodí muzeum s jesličkami, které se živě pohybují.
Pro milovníky opery se nabízí muzeum pěvkyně Emmy Destinnové.

Nakonec výletu se můžete vykoupat např. v rybníku Vajgar (posílám fotečku) nebo navštívit jednu z cukráren přímo na náměstí. Mají výborné kafíčko a zmrzlinu.

Hezký víkend všem přeje

Angel79

-----------------------------------------------------------------------------

Děkujeme za skvělý tip! Pište i Vy ostatní, co zajímavého se u Vás děje.

redakce@zena-in.cz


 


Reklama