HumbookFest je akce zaměřená na mladé milovníky knih. Ti mohou strávit den se světovými a českými autory, s redaktory a překladateli, zkrátka s lidmi, které znají díky knihám, které čtou. Vše probíhá formou besed, workshopů a zábavného programu, na který se skalní příznivci těší celý rok. Vstupenky bývají vyprodány v rekordním čase. Proč by měly informace o akci zajímat každého, kdo má děti? Protože díky ní poznáte svět, který vaše děti třeba baví a zjistíte, že vše je vlastně v pořádku. Že i když dnešní děti hodně koukají do mobilu, tak v rozumné míře jim to otevírá nové možnosti. A že i díky tomu mobilu a internetu v něm se mohou dostat třeba ke čtení knih. A nají si kamarády, kteří jsou na stejné vlně.  
HumbookFest 2019
HumbookFest je nejen pro „knihomoly“, ale také pro kreativní duše. Dokazuje to například soutěž o NEJ KOSTÝM. A nejen to. Nadchlo také krasopsaní s holkami z Printinitinu s pomocí písanky z jejich zbrusu nové knížky Z lásky k písmu, výroba vlastní záložky se Sharys či knihonáramku s Martinou Krausovou.
HumbookFest 2019
HumbookFest 2019
V kostýmech se předvedla také většina organizátorů, kteří měli nelehký úkol vybrat z toho množství krásných a nápaditých masek vítěze.
HumbookFest 2019
Besedy se zahraničními autory jsou tradičně nejnavštěvovanější. Stejně jako závěrečná autogramiáda, kde jsou mladí čtenáři ochotni čekat do pozdních hodin. Letošními hvězdami byly Mary E. Pearson a Jay Kristoff. Oba na fotografii. Uprostřed nich tradiční a nenahraditelný překladatel akce, jenž se nakonec stal i hlavním hrdinou příběhu, který oba spisovatelé stvořili se svými čtenáři přímo na místě.
HumbookFest 2019
Já osobně jsem si asi nejvíce užila přednášku povídání sympaťáků Petra Litoše a Jiřího Pavlovského z nakladatelství CREW na téma: Marvel Universe: Z komiksu na filmové plátno a zpět. Kdo četl můj článek Avengers aneb Když trapné matky milují idoly svých dětí, jistě pochopí proč. 

Zajímavá byla pro mě také beseda s idoly dnešní mládeže. Své knihy, které teprve vyjdou, zde totiž představili zpěváci Raego a Pavel Callta. Oba mají skrz své životní příběhy co sdělit. Když jsem tam tak v povzdálí stála a sledovala je při závěrečné autogramiádě, pomyslela jsem si, že vlastně kolikrát o lidech, které obdivují naše děti, toho mnoho nevíme. A je to škoda. Navzdory svému mládí mají totiž už kolikrát co říct. A co víc - rozumí lépe světu našich dětí. Oba kluci jsou sympaťáci, kteří umí být ke svým fanouškům laskaví. A dobře vědí, že díky nim jsou teď tam, kde jsou. I to je důvod, proč mám ráda akce, které nejsou primárně určeny nám, dospělým. V roli pozorovatele se člověk stále něco učí a dovídá...

Tip na závěr

A o které knihy byl podle ohlasů největší zájem a mohly byste je koupit svým ratolestem třeba k pomalu blížícím se Vánocům?

  • Jay Kristoff - Nikdynoc
  • Mary E. Pearson - Falešný polibek a Zlodějský tanec
  • Amie Kaufmanová: Akta Illuminae
  • Anna Brightová: Pozorovatelka (tuto knihu měli účastníci akce získat s předstihem, oficiálně vychází až na konci října)

Více o akci se dovíte na facebooku Humbooku

foto: Albatros Media

Přečtěte si také: 

Reklama