V New Yorku se konala tisková konference, které se zúčastnily jedny z největších hvězd na hudební scéně, aby podpořily svoji novou aplikaci na hudbu s názvem Tidal. Tato nová aplikace je placená a má podpořit hudební umění, které poslední roky tratí na pirátském stahování.

tidal

Podporu a účast na projektu vyjádřili osobně Jay Z, Beyoncé, Alicia Keys, Jack White, J. Cole, Daft Punk, Madonna, Kanye West, Nicki Minaj, Rihanna, Deadmau5, Calvin Harris, Chris Martin, Jason Aldean , Usher a Arcade Fire.

Alicia Keys zdůraznila, že Tidal je světově první streamingová platforma, která je přímo ve vlastnictví skupiny hudebníků a bude dodávat exkluzivní zážitky, které jinde nebudou. Spojení tolika umělců pod jedním projektem je opravdu unikátní a to se musí ocenit. Aplikaci Tidal si už můžete pořídit i u nás a za neomezený poslech hudby všech umělců si zaplatíte 399 Kč měsíčně, přičemž první měsíc se aplikace po registraci nabízí zdarma.

Tentokrát přidám osobní názor, kdy věřím, že budete namítat rádiem, které je zdarma a stahování hudby také. V tomto případě jde o to vyjádřit podporu umělcům, kteří se do hudebního „podnikání“ pustili. Já sama si ráda kupuji CD svých oblíbených umělců a mám tak dobrý pocit, že jsem k jejich umění uctivá. Jsem ráda součástí jejich umění a proto chodím na koncerty a občas kupuji i jejich produkty.

celebs

ali

madonna

Proč se asi tolik umělců pouští do reklam a zaprodají se značkám ve svých videoklipech - protože lidi jejich hudbu už jen stahují, a tak výnosy z desek nepokryjí náklady na jejich výrobu. Jak se k tomu stavíte vy?

Reklama