Zvířatům v pražské ZOO nepomáhají jen dary sponzorů, ale také hudba. Přední české skupiny a DJové se tuto sobotu sejdou v pražském paláci Akropolis, aby zahráli na podporu záplavami zničené zahrady.
Benefiční festival IN MUSIC má v Česku už tříletou tradici. Letošní, čtvrtý "díl" velkého koncertu s podtitulem Festival pro ZOO začne už ve tři hodiny odpoledne. Podle pořádající agentury IN PROMOTION se při hraní a zpívání na dvou hudebních scénách vystřídá více než deset interpretů, skupin a DJů. Mezi nimi i populární kapely COLORFACTORY, SKYLINE, ROE-DEER, BLOW, SICK MODELS a SATELIT KANIBAL. Z "dýdžejské obce" se na festivalu objeví například houseoví DJ LUCAS, DJ AIRTO nebo DJ RAI. Barvy drum´n´bassu a downtempa bude hájit dvojice DJ STANZIM a DJ BLUE. Zájemci najdou více informací na stránce www.inpromotion.cz.
Kromě samotného hudebního programu budou mít návštěvníci možnost blíže se seznámit s pražskou Zoologickou zahradou. Na Malé scéně budou promítány filmy a videoprojekce, ve foyeru bude probíhat výstava fotografií a další program tematicky spjatý s motivem celé akce. Festivalovou vstupenku lze navíc využít k jedné bezplatné návštěvě Zoologické zahrady v Praze kdykoli během tohoto roku, tedy i po skončení festivalu. Vstupenky, které stojí 155 korun v předprodeji a 222 korun na místě, je možné zakoupit v kavárně Paláce Akropolis, sítích Ticketpro, Ticketstream a v běžných předprodejích místech.
V polovině srpna vtrhla do pražské zoologické zahrady několikasetletá voda a zcela zaplavila její spodní část. Většina zvířat je stále odstěhovaná v jiných zoologických zahradách, někteří obyvatelé zahrady však nepřežili; mezi nimi například slon Kádir nebo hrošice Barborka a Lentilka. Škody se odhadují na několik stovek milionů korun.
Reklama