6267b0cae01cdobrazek.pngFoto: Vít Švajcr

Oba muzikanti mají mnoho společného. Nejenže se upsali hře na akordeon, který si sami nezávisle vybrali již v mateřské škole, ale jsou také držiteli ocenění Zlatý oříšek, absolutními vítězi ústředního kola Národní soutěže základních uměleckých škol a laureáty mezinárodních akordeonových soutěží v tuzemsku i v zahraničí (např. USA, Velká Británie, Rakousko, Německo, Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Maďarsko ad.). Oba chlapci dosáhli těchto ojedinělých úspěchů nejen díky mimořádnému talentu, ale především díky své nezměrné píli a houževnatosti.

Martin studuje u profesora Ladislava Horáka na Pražské konzervatoři, Viktor je žákem přední české akordeonistky Markéty Laštovičková na Základní umělecké škole J. V. Stamice v Havlíčkově Brodě. Chlapci se pak společně pod vedením těchto pedagogů věnují i komorní hře, přestože bydlí v různých koutech republiky.

Navzdory mladému věku mají na svém kontě již řadu celovečerních koncertů, staršího Martina letos čeká koncertní šňůra po Japonsku.

V programu zazní skladby nejrůznějších hudebních stylů od barokní hudby přes argentinské tango až po soudobou klasickou tvorbu pro akordeon: Jenkins / X Brixi / Bach / Angelis / Laštovičková / Piazzolla / Stocker / Dikusarov / Hermosa.

Koncert pořádá Rytmus Střední Čechy. Vstupenky můžete zakoupit v KIC Benešov nebo online na Go out. Přijďte si užít hudební zážitek spojený s dobrým skutkem!    

Reklama