Možná vás mrzí, že jste nečala hubnout hned prvního ledna, ale nemá smysl si to jakkoli vyčítat. Naopak, novoroční předsevzetí "zhubnu" nemívá dlouhého trvání, protože často bere za své kvůli shonu prvních dnů a týdnů roku. Můžete začít klidně třeba od února. Ale už nyní si můžete začít zvykat na život bez zbytečných kalorií na talíři. Přiznejte se k hubnutí a oznamte záměr svému nejbližšímu okolí a také kamarádkám, možná do toho nějaká půjde s vámi, pak je naděje na úspěch hned větší.
 
Kupte si pořádnou váhu, k mání jsou běžně už i typy, které nejenže vás zváží, ale vaši hmotnost hned zhodnotí včetně množství  v těle obsaženého tuku. K mání jsou už za zhruba tisíc korun v akcích hypermarketů, jinak bývá jejich cena o pár set korun vyšší.
Jak jste na tom s mlsky v domácnosti? Poslední sušenky a chipsy nabídněte návštěvě a nové zásoby už nekupujte. Lepší a hlavně snazší je pokušení odolat hned v obchodě, než se o to pokoušet u domácí spíže.
 
Pište si ode dneška, co všechno sníte a jak se naopak hýbáte. Spočítejte si kalorickou hodnotu snědených pokrmů (například tady www.stob.cz) a naopak energetický výdej, příslušné tabulky jsou k mání ZDE (odkaz na naše tabulky). Po týdnu vše vyhodnoťte, určitě nebude těžké zjistit, kde děláte největší chyby.
 
Příští týden spustí příloha Hubněte se Žena-in tabulky, do nichž se budete moci své úspěchy zaznamenávat a vést si deníček o tom, jak se vám hubnutí vede či nevede.
Jak by mělo vaše letošní a konečně úspěšné hubnutí vypadat? Zhruba takto: ze všeho nejdříve si dejte reálný cíl. "V pohodě a klidu hubněte dvě kila do měsíce a v dubnu budete o pět kilo lehčí a budete měnit jarní šatník," uvedla před časem Iva Málková ze sdružení Stop obezitě.
 
S takovouto rychlostí budete mít šanci na úspěch větší, než když si naplánujete drastickou dietu s cílem zhubnout 30 kilo za půl roku, ale zároveň už něco uděláte pro své zdraví. Už shození deseti procent hmotnosti totiž podle internisty Petra Suchardy znamená jednoznačný přínos pro zdraví. Takže i když někdo zhubne z 80 kil třeba na 72, může mít sice ještě pořád nadváhu - ale už si významně snížil riziko cukrovky, infarktu a dalších vážných zdravotních potíží.           
Reklama