Na první pohled to vypadá, že ani nepotřebují shazovat, obě to jsou přitažlivé mladé dámy.

Lenka se sama stará o osmiletého syna a hubnoucí program zdarma velmi uvítala. Chtěla by shodit celkem asi 10 kilo. Její BMI naznačuje, že má slabší nadváhu, a během tříměsíčního programu by tedy neměl být problém při dodržení stravy a pohybových aktivit tolik kilo zhubnout. Lenka se tedy s nutriční poradkyní shodla.

 

Proč chce zhubnout právě Blanka? Podle jejího BMI jí vychází relativně odpovídající váha, shodit by měla k té ideální podle tabulek tak asi 4–5 kilogramů. Zbytek je už jen na ní a na tom, jak se bude cítit. Blanka se přistěhovala za svým přítelem do Prahy a za dobu pobytu tu přibrala deset kilo. Byla zvyklá na velký výdej energie i na velký přísun. „Celý balíček oplatek nebyl problém sníst na posezení a nebylo to znát,“ vzpomíná na zlaté časy, kdy jezdila denně do práce i z práce na kole a obecně se pohybovala mnohem víc než dnes.


Informační povídání s trenérkou

Každá má zatím za sebou asi půlhodinové informační setkání s trenérkou, kde se bavily o charakteru cvičení, očekáváních, dostaly dotazník týkající se dosavadních pohybových aktivit a stravovacích zvyklostí, zdravotního omezení. Do připravené tabulky si budou soutěžící zaznamenávat, co skutečně snědly.

 

Setkání u nás v redakci se zástupkyní DietPlusu Lucií Hylskou:

Další sezení proběhlo včera. Obě soutěžící získaly stravu na následujících 14 dní a informace o tom, jak se stravovat.

 

Shrňme si to i pro vás, které chcete s námi hubnout na dálku:

Pitný režim

„Důležité je se vyvarovat tvrdého alkoholu, protože ač se to nezdá, obsahuje velké množství cukru.“ Pokud máte chuť na víno, pak je lepší bílé suché a ve střiku.

Minerálky je vhodné střídat s vodou a čaji (ideálně bylinkovými) a stoprocentními džusy, které si samy můžete ředit vodou. Ananasový a grapefruitový více štěpí tuky a urychluje metabolismus.

 

Strava na následujících 14 dní

Ideální je jíst méně a častěji. Lucie nabízí stravu v intervalech

8:00 snídaně, 10:00 svačina, 12:00 oběd, 16:00 svačina, 18:00 večeře. Jsou toho na 14 dní 2 krabice.

„A co si počnu večer?“ děsí se Lenka, která bývá někdy vzhůru až do jedné hodiny. Rada zní: Samozřejmě není vhodné trápit se hlady. Organismus pak všechno, co sníte, ukládá, protože se bojí, že už víc nedostane. Proto je dobré hlad utišit i večer – zeleninou (kromě rajčat a okurek, které zadržují vodu v těle; vhodný je naopak ananas, grep), nízkotučný jogurt apod.

„A co mám dělat, když jsem si navykla jíst denně jablka, a teď je v jídelníčku nemám?“ stýská si Blanka. Jablko si můžete vyměnit za mandarinku nebo jiné ovoce, ale je lepší jíst ho dopoledne nebo v brzkém odpoledni, protože obsahuje větší množství cukru.

 

Jídelníček, který budou soutěžící prvních 14 dní dodržovat, pro vás máme v příloze a je ke stažení zde. Najdete tam celkový počet kalorií, pokud byste chtěly hubnout s námi, ale jít budeme vlastní skladbu potravin.

 

A co bude příště?
Přineseme už přesné míry a váhy obou dívek, jejich zážitky a fotogalerii z prvního tréninku! Dozvíte se, jak to v posilovně funguje a jak můžete samy cvičit!
Sledujte a hubněte s námi!

 

POZOR POZOR!
V průběhu tří měsíců můžete sledovat obě naše soutěžící, jak si plní svůj cíl, mění svůj životní rytmus a hubnou (nejen) do plavek. V průběhu této akce proběhne hlasování o to, která dívka je Vám sympatičtější! Ta, která získá v hlasováních celkově největší počet bodů, získá od společnosti Diet Plus jako bonus šek v celkové hodnotě 3.000 Kč, za který si bude moci volně vybrat zboží z jejího sortimentu až do výše této hodnoty. Váš hlas je slosovatelný a můžete vyhrát balík luxusní kosmetiky!

Hubnete s námi? Pošlete nám fotky! My vás odměníme drobným dárkem! 

 

 

   

 

 
           Čtenářky cvičí s trenérkami Mirkou Vošickou a Veronikou Ščukovou.

 

 

Reklama