Badminton

Věděli jste, že badminton patří mezi nejstarší sporty na světě? Podobně si totiž lidé pinkali už v 7. století v Číně. Hry na tomto principu pak pocházejí také z Japonska nebo Koreji. Jméno badminton ale tato hra, založená na odbíjení soupeřova míčku, získala až v roce 1860 a pojmenovali ji tak Britové. V roce 1992 byl pak badminton oficiálně zařazen mezi olympijské sporty. Jeho pravidla nemusíme složitě popisovat. Pro účely rekreačního sportu stačí vědět, že badminton může být hrán jako dvouhra nebo jako čtyřhra a potřebujete k němu tedy kromě jednoho až tří kamarádů, respektive spoluhráčů jen raketu a míček (košík). Hodina hry vám rychle uteče, bude vás bavit a spálené kalorie budou jen bonusem.

badminton.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Běžkování

V zimních měsících ale také klidně ještě v březnu není nic příjemnějšího než obout běžky a vydat se krásnou zasněženou krajinou. Můžete se vydat na hory anebo si klidně zaběžkovat v lese za domem. Běžkování je navíc výbornou alternativou pro někoho, kdo nemá rád lyžování a vzhledem k tomu, že běžkování je vlastně běh na lyžích, je alternativou i klasického běhu. Budete potřebovat samozřejmě běžky, speciální obuv na běžky a hůlky. Kromě rekreačního sportu se běh na lyžích využívá také v turistice, nebo jako způsob dopravy v zasněžených oblastech. Na olympijských hrách se běh na lyžích poprvé objevil v roce 1924.

bezkovani.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Jízda na kole

Tento sport není nutné nijak představovat a určitě není také třeba říkat, co k němu potřebujete. I když je cyklistická helma, jakožto nedílná součást výbavy, v některých případech stále opomíjena. V jarních, letních ale i brzkých podzimních dnech můžete kolo využít jako způsob dopravy místo jízdy autem nebo autobusem. Časem si určitě také najdete oblíbenou trasu, která vám poslouží k relaxaci. Při jízdě na kole si totiž můžete dokonale vyčistit hlavu. I v cyklistice se dá samozřejmě závodit. Nejznámějším cyklistickým závodem je Tour de France.

jizda-na-kole.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Chůze

Co potřebujete k tomu, abyste se mohli vydat na procházku? Pohodlné tenisky, to je vše. Nemusíte denně ujít 10 tisíc kroků, najděte si svůj limit. Vaše tělo obyčejnou chůzi ocení zejména pokud máte sedavé zaměstnání. A možná vás překvapí, že existuje také sportovní disciplína zvaná sportovní chůze a závodníci v ní musí zdolat od 3 do 50 km.  

chuze.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Zdroj informací: autorka článku, wikipedie.cz

Čtěte také: