Hubnutí je téma, které neubírá na aktuálnosti snad po celý rok. Hubneme na jaře před začátkem plavkové sezóny i během léta, na podzim se také snažíme nějaké to kilo sundat, abychom měli „rezervy“ na vánoční mlsání a po Vánocích startuje celý kolotoč nanovo. Důležité je si proces hubnutí správně nastavit, motivovat se a umět se odměnit. Nejlepší odměna je taková, která zároveň podporuje hubnutí. Přesně takový program nabízí Lázně Kostelec u Zlína. 

V dnešní době se na nás ze všech médií hrne spousta osvědčených tipů a triků, jak zhubnout. Nalézáme rady, jak rychle shodit přebytečná kila i cesty, které jsou delší, ale výsledek může být dlouhodobější. Člověk, který se rozhodl zhubnout, tak může vybírat z celé škály možností od úpravy jídelníčku a zařazení pohybu přes hubnoucí drinky a náhražky stravy až po nejméně vhodnou cestu – hladovění.

hubnutí

Ideálním způsobem hubnutí, který nezatěžuje organismus, je úprava jídelníčku a zařazení pohybu. Pokud se chystáte hubnout radikálněji, je vhodné se alespoň z počátku poradit s odborníky, jako jsou výživoví poradci nebo fitness trenéři. Proces shazování kil je pak vhodné podpořit správnými doplňky stravy, a také odpočinkem a regenerací těla.

Hubnutí jako zábava

Pokud si proces hubnutí nastavíte tak, že vás bude opravdu bavit, máte téměř vyhráno. Je proto vhodné zvolit nejen správný jídelníček a pohyb, ale také se odměnit za výsledky (nebo za snahu). Jedním ze způsobů, jak potěšit svou mysl i tělo, je dopřát si příjemnou péči, ideálně proceduru, která podporuje samotné hubnutí.

Lázně Kostelec u Zlína

Lázně Kostelec u Zlína nabízejí hned několik procedur, které napomáhají hubnutí a odbourávání tukové tkáně. Mezi vhodnou péči patří například bahenní zábal s mořskou řasou. Zábal napomáhá k odstraňování projevů celulitidy a pomerančové kůže. Při opakované aplikaci zpevňuje a zeštíhluje postavu, navíc vyživuje a změkčuje pokožku. Mořská řasa podporuje prokrvení pokožky, detoxikaci organismu a přispívá k odbourávání podkožního tuku na problémových partiích. Zábal je vhodné doplnit o skořicovou masáž, která rovněž pomáhá zmenšit tukovou tkáň a působí proti celulitidě. Pokud se budete chtít rozmazlovat opravdu poctivě, můžete si sestavit lázeňský balíček a kromě výše uvedených procedur do něho zahrnout také minerální koupel nebo lymfatickou masáž.

Drobné změny a zdravý rozum

Hubnutí neznamená nutně striktní dietu. Často stačí jen používat zdravý rozum a udělat několik malých změn v životosprávě.

I drobné změny v jídelníčku mohou mít zásadní efekt. Stačí nahradit některé složky potravy těmi méně škodlivými a zdravějšími. Je vhodné omezit zbytečný přísun cukru, například v podobě slazených limonád nebo slazeného čaje. Samozřejmě každý občas zhřešíme, ale mléčnou sladkou čokoládu můžeme nahradit kvalitní hořkou, která uspokojí naše chuťové pohárky, a nemusíme si jí tolik vyčítat.

hubnutí

Cestou k úspěchu při hubnutí a udržení optimální váhy je rovněž pravidelné cvičení nebo jiná fyzická aktivita. Nemusí se přitom jednat o hodiny strávené v posilovně nebo běháním, často stačí i pravidelné delší procházky.

Hotel Lázně Kostelec

Lázně Kostelec se nachází v předhůří Hostýnských a Vizovických vrchů a nabízí celoroční možnosti vyžití při víkendových, týdenních i vícedenních pobytech. Lázně Kostelec u Zlína byly založeny již v roce 1742 a jsou známé svými sirnými prameny, které k léčebným procedurám využívají jako jediné lázně ve Zlínském kraji. K lázním patří i velký sportovní areál, jehož součástí jsou mimo jiné tři vyhřívané bazény, tenisový kurt, minigolf, volejbalové hřiště, půjčovna kol a devítijamkové golfové hřiště.

Více na www.hotelkostelec.cz