Posteskla si ve svém příspěvku čtenářka s nickem mařinka. Celodenní kolotoč kolem dětí by se zdál jako dobrý výdej energie, ale kila dolů nejdou. Co jí poradit?

Bohužel i já jsem přes svátky přibrala. Není to sice nějak drastické, ale i tak je to znát, hlavně na oblečení, které již není tak pohodlné, jako bývalo. A i kondice není to, co to bývala. Poslední dobou přemýšlím, jak to udělat, abych se vrátila do původního stavu. Přes den je to neustálý kolotoč - práce, děti, úkoly, kroužky, domácnost, ...

Večer padám únavou a na nějaké cvičení nezbývá sil. Muž má v práci zrovna velmi náročné období, domů jezdí později. A hlídací babičky nemáme. Takže to, že by dítka vyzvedla babička, dohlédla na úkoly a podobně, zatímco já bych šla cvičit, to nehrozí.

Zatím se jen snažím hlídat stravu, abych jedla víc zeleniny a vyhýbala se tučným potravinám. Snažím se víc chodit s dětmi na procházky, co nám počasí dovolí, ale není to ideální - děti se loudají, na delší výlety jsou jednak malé, jednak je docela zima.

Snažím se aspoň každý den dodržovat zdravotní cvičení - mám problémy s páteří a na rehabilitaci mi ukazovali nějaké cviky, tak alespoň večer u filmu se snažím protahovat a posilovat, jenže to na zhubnutí není. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nevím, co udělat jinak, abych získala čas na cvičení.

Máte nějaké nápady? :) Všem hubnoucím přeji, ať se jim jejich snaha daří a ať se svou váhou netrápí.


mařinka

Milá mařinko, možná právě ten váš celodenní kolotoč s nepravidelným přísunem jídla je příčinou toho, že se vám nedaří zhudbnout. Nevím, jakou skladbu jídleníčku máte, ale je známo, že třeba maminky často dojídají po dětech, nebo jen tak „uzobávají“ a to bývá také jedna z příčin, proč nejde váha dolů

Text nebyl redakčně upraven

 

Reklama