Po obědě dort? Zastihli jsme Ivu s kamarádkou Monikou právě v poledne, kdy jim Iva Bahníková dávala rady, jak hubnout. A k tomu si vychutnávaly čokoládový dort. Samozřejmě byl bez rafinovaného jednoduchého cukru, při jehož trávení spotřebováváme vitaminy B, vápník, fosfor, železo a jiné živiny ze svých rezerv.

Rychle totiž zvedne hladinu cukru v krvi, která pak opět rychle klesne, i proto se těmto cukrům říká rychlé. Ale tento dort je slazen obilnými slady (to znamená složitým cukrem – polysacharidem), kterým se také říká pomalé cukry, protože hladina cukru stoupá pomalu. Hlavní však je, že si ho Iva vychutnávala jako nejlepší Sacher dort. Tak jsem jí hned položila stejné otázky, na jaké odpovídají soutěžící hubnoucí a krásnící čtenářky:

Poradkyně Iva a hubnoucí Iva s kamarádkou.

Jak jsi na tom se svým jídelníčkem?
„Jím stejně, jen si pomalu, ale jistě říkám o větší porce, večer mám velký hlad. Poradkyně Iva mi poradila, že je to proto, že se mi čistí střeva a potřebuji jíst větší objem jídla. Taky jsem měla nízkou hladinu cukru, což se projevuje tím, že nemůžu myslet a věci vykonávám mechanicky. Takže jsem se zapomněla převléct, když jsem šla z posilovny. Iva mi poradila, ať si vezmu hroznový cukr anebo kousek čokolády, abych měla jednoduchý cukr. Moje slinivka ještě nenajela na rozklad složitých cukrů, musím jí dát čas.”

Jak jsi bojovala se svými chutěmi?
V podstatě nijak, olizovala jsem vařečku při vaření. Mám pocit, že nejde o to se fanaticky upnout na to, že tohle a tamto nemůžu. Prostě mám na to chuť, tak si líznu. I když někdy je lepší nelízat, protože když vám to fakt zachutná, tak pak už jedině utéct a zaměřit pozornost na něco jiného. Doporučuji úklid domácnosti. To mne mlsání vždycky přejde.”

Jak jsi sportovala? 
Tento týden jsem byla 2x v posilovně s Petrou a v neděli sama. Jela jsem 20 minut na kole, 20 minut rychlá chůze, 20 minut skoro běhu. Takže jsem na sebe pyšná!”

Jak sis udělala radost tento týden? 
Vzala jsem si dva dny dovolenou a s mým synem jsme brouzdali Prahou po dětských hřištích, kino a návštěvy kamarádů. Takže jsme si to užili." (Iva byla v rámci svého hubnoucího programu ještě na lymfatické masáži celého těla, kterou jí udělala masérka a poradkyně Jitka Mathernová. O této zázračné masáži, která může hodně pomoci lidem, kteří hubnou a trpí otoky, vám v budoucnu napíšeme více.) 

Kolik máš energie?
Kromě toho zakolísání cukru (a to byl ještě den před úplňkem) jsem na tom dobře. Mám pocit, že jsem taková lehčí a jemnější. Všechno zvládám a v noci spím, jako by mě do vody hodil.”

Je něco, co tě v průběhu tohoto týdne překvapilo u tebe a u tvého programu, u tvých reakcí a pod?
Asi to, že jídla, která mi na začátku nechutnala, mi teď přijdou jako lahůdky. Taky mě překvapilo, jak jsem jedla sušený banán a všichni si ho pochvalovali, jak je sladký, a já jsem ho cítila slaný, jako by ho někdo polil sojovou omáčkou. Je to zvláštní, když dostanete důkaz, že vaše tělo se mění.”

Je něco důležitého, co bys chtěla vzkázat čtenářkám, těm hubnoucím i těm nehubnoucím?
Že každá cesta začíná prvním krokem. Takže ať jsou na sebe pyšné, že na tu cestu vykročily. A hlavně neobviňujte se, když dietu porušíte. Nejlépe se hubne, když jste šťastné. Přijímejte pomoc, kterou vám lidé okolo nabízí. A když nenabízí, tak si o ni jednoduše řekněte. Mně moc pomohlo, když jsem si přečetla, kolik čtenářek mi drží palce.”

Váhy a míry

původní - před 4 týdny: nyní:
100 kg 95 kg
přes hrudník 115 cm přes hrudník 109 cm
v pase 107 cm v pase 99 cm
přes boky 132 cm přes boky 122 cm
biceps 34 cm biceps 30 cm

Přečtě si také:

Tak toto je hubnoucí Iva
Jak hubnout díky rýži
Jak pokračuje Iva s dietou?
Přísný hubnoucí jídelníček
Iva posiluje zázvorovými obklady
Hubnoucí Iva: Jak je na tom po dvou týdnech? 
Takhle hubne Iva: Skvělý jídelníček! 
Jak hubne Iva? V posilovně
Hubnoucí Iva: Kolik shodila po třech týdnech?
Hubneme: Co jí Iva tento týden?

Recepty a potraviny z Ivina jídelníčků:

gomasio
hlíva ústřičná
jáhlová kaše
kroupový čaj

kudzu ovocný dezert
rýže natural
stevie

zeleninová omáčka 

Reklama